Jump to content



Препоръчани коментари

преди 17 часа , Illyria каза:

Не е вярно, че презаписва наново цели изпълнения, от къде толко хейт сипете? Много добре си пя. Може да пипва малко хептен лошите части, все пак ще се издава концерта на официален формат, но зорлем се опитвате да я вкарате в практиките на Андреа. Никакви моменти не са ми сторили впечатление да е пяла фалшиво.

 

Например този концерт бях сигурен че ще го пипне, преди да го качи, особено на 2:30 с объркването на текста и колко нелепо се получи, но си го качи оригинал. 

 

Често съм си пускал и записите от предишните ѝ концерти докато работя. Само на Крепост и 12 Диаманта бичи пълен плейбек. Вероятно в залата си е било на живо, но все пак е 2000 г. и 2003 г. Сигурен съм че в обработването на тия записи тя е няма никаква дума.

Тук е на плейбек изцяло и просто припява отгоре...няма нищо общо.

Давам пример: тук звучи като студуо, няма звука на живо пеене, а пя на живо. Помня клиповете с телефон и после те от телевизията, бяха мн различни.

 

 

Тук определено не е на живо или е обработвано: 

 

 

 

Глория си има собствено студио и често правят ненужни обработки след концертите. Няма нужда да звучи перфектно, важно е емоцията от живото пеене. 

 

Ето и едно реално видео, без специални обработки, звучи различно и автентично, нали?!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Носталгия винаги я пее на плейбек. Може би защото закрива с нея и знае, че винаги е суматоха в последните моменти.

За това изпълнение на Окграднат миг си прав, че е обработено. Но не е презаписвано на ново. Просто звукът от микрофона, инструменталът и шумът от залата са разделени и обработени по отделно, да са на прилични нива, докато на първите записи не са имали време да нивелират всичко.  Ето необратената версия. Последния микс, който си споделил, няма това нивелиране, за това придава повече ефект на живо пеене. 

WWW.FACEBOOK.COM

ЖЕСТОКА ПЕСЕН!❤️ ГЛОРИЯ - "ОТКРАДНАТ МИГ" Зная, че със друга ти си пръстени сменил. Зная, че във вярност си се клел. Било е отдавна, бил си грешно млад....

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Винаги са ми били много странни тия изрази "пеене на живо" и "пеене на плейбек" . Или пееш, или не пееш, а си отваряш устата, докато ти върви песента. 

Не визирам само Глория,  принципно. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 6.08.2024 г. от 23:30, Illyria каза:

Носталгия винаги я пее на плейбек. Може би защото закрива с нея и знае, че винаги е суматоха в последните моменти.

За това изпълнение на Окграднат миг си прав, че е обработено. Но не е презаписвано на ново. Просто звукът от микрофона, инструменталът и шумът от залата са разделени и обработени по отделно, да са на прилични нива, докато на първите записи не са имали време да нивелират всичко.  Ето необратената версия. Последния микс, който си споделил, няма това нивелиране, за това придава повече ефект на живо пеене. 

WWW.FACEBOOK.COM

ЖЕСТОКА ПЕСЕН!❤️ ГЛОРИЯ - "ОТКРАДНАТ МИГ" Зная, че със друга ти си пръстени сменил. Зная, че във вярност си се клел. Било е отдавна, бил си грешно млад....

 

За това говорех, съвсем различно е усещането в клипа в който си дал! Другото звучи като студиен запис и още от първите думи се различава тотално от първия клип и няма никаква емоция на живо пеене. Сравни началото на двата клипа, Глория ги изпява по различен начин, така че не е само нивелиране, а е тотално презаписване.  От къде е това видео? И защо Глория е осакатила така официалните със студийни записи отгоре?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 часа , Jake каза:

За това говорех, съвсем различно е усещането в клипа в който си дал! Другото звучи като студиен запис и още от първите думи се различава тотално от първия клип и няма никаква емоция на живо пеене. Сравни началото на двата клипа, Глория ги изпява по различен начин, така че не е само нивелиране, а е тотално презаписване.  От къде е това видео? И защо Глория е осакатила така официалните със студийни записи отгоре?

Изслушах и двете версии секунда по секунда. Съгласен съм, че усещането е различно, но не е презаписано наново. Взема си същите тонове и в двата клипа.

Някои хора харесват хляба да е малко изгорял, за да им е по-вкусен, макар че това не е хубаво. Други го искат препечен до точната степен да е перфектен. Така е и виждането на Глория за живите ѝ изпълнения. Иска да са пипнати перфектно, макара че с недостатъците емоцията/вкусът са други. :dontknow:

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.08.2024 г. от 12:57, HIStory каза:

Винаги са ми били много странни тия изрази "пеене на живо" и "пеене на плейбек" . Или пееш, или не пееш, а си отваряш устата, докато ти върви песента. 

Не визирам само Глория,  принципно. 

Разбира се не визираш Гюрулту. При нея в никакъв случай не може да говорим за пеене на живо, най-много - виене на умряло. Почвам да подозирам как всъщност заработва като оплаквачка по гробищата и затова отказва да напусне страната и подбие пазара на камериерките в Гърция. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Illyria каза:

Изслушах и двете версии секунда по секунда. Съгласен съм, че усещането е различно, но не е презаписано наново. Взема си същите тонове и в двата клипа.

Някои хора харесват хляба да е малко изгорял, за да им е по-вкусен, макар че това не е хубаво. Други го искат препечен до точната степен да е перфектен. Така е и виждането на Глория за живите ѝ изпълнения. Иска да са пипнати перфектно, макара че с недостатъците емоцията/вкусът са други. :dontknow:

За кво се пъне излишно в студиото да презаписва, като никой тъй и тъй не й слуша лайв записите след това. Да се пъне по кърищата.

Всичко, което прави, крещи огромни комплекси.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 9.08.2024 г. от 23:58, Illyria каза:

Изслушах и двете версии секунда по секунда. Съгласен съм, че усещането е различно, но не е презаписано наново. Взема си същите тонове и в двата клипа.

Някои хора харесват хляба да е малко изгорял, за да им е по-вкусен, макар че това не е хубаво. Други го искат препечен до точната степен да е перфектен. Така е и виждането на Глория за живите ѝ изпълнения. Иска да са пипнати перфектно, макара че с недостатъците емоцията/вкусът са други. :dontknow:

Моля те.... аз също изслушах секунда по секунда и двата клипа. Категорично записа е е друг и е презаписвала "живото" изпълнение. 

Съгласен съм с горното мнение. Всичко това крещи ОГРОМНИ комплекси. Не случайно е същата и със обработените снимки и муцуни по клипове. 

Тя е една от най-добрите в жанра, пее убийствено. но е перфекционист до мания. Как може да осакати такова пеене на живо с бездушни и студени записи от студиото и то при положение, че всички снимат с телефони и разликите се виждат.

Аз съм фен на концерти и живо пеене, дори и да не е най-перфектното. Уитни Хюстън беше почти изгубила гласа си в края на кариерата и пееше с 30% от него. но до последно пееше на живо и без корекции. Хора като Глория няма нужда се доказват повече и трябва да бъдат себе си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Jake каза:

Моля те.... аз също изслушах секунда по секунда и двата клипа. Категорично записа е е друг и е презаписвала "живото" изпълнение. 

Съгласен съм с горното мнение. Всичко това крещи ОГРОМНИ комплекси. Не случайно е същата и със обработените снимки и муцуни по клипове. 

Тя е една от най-добрите в жанра, пее убийствено. но е перфекционист до мания. Как може да осакати такова пеене на живо с бездушни и студени записи от студиото и то при положение, че всички снимат с телефони и разликите се виждат.

Аз съм фен на концерти и живо пеене, дори и да не е най-перфектното. Уитни Хюстън беше почти изгубила гласа си в края на кариерата и пееше с 30% от него. но до последно пееше на живо и без корекции. Хора като Глория няма нужда се доказват повече и трябва да бъдат себе си.

Глория може някога и да е била перфекционист, но сега е доста далеч от такъв - виж й само клиповете колко лишени са от някаква идея и концепция, буквално са неразличими - пози, муцки и мятания на коси 1:1. Нищо ново, нищо интересно. При песните е същата работа. На 5 години я изкара нещо запомнящо се, я не. 
Маниерът й на пеене с удължаване на фразите и естрадно-сръбска постановка е еднакъв във всичките й последни песни. Тя дори по участия ходи с едни и същи обувки 2 петилетки вече.


Скучна, монотонна и посредствена до безумие.

Да не отварям дума за интервютата, добре, че се вразуми и спря да дава изобщо такива.

Една интересна песен написа Калин Димитров - "Кадифе" и тя я занули с ултра идиотски текст, писан от някаква пишман текстопистка и клип сниман с нокия с фенер. Траджик.

Link to comment
Сподели в други сайтове

АЗ пък се радвам, че запази стила си. Да, може да има много бози и да е скучна, но всеки знае как изглежда, пее и звучи Глория. Нелепо е на 50+ да променя пеенето или стила си. Има работа, има фенове, защо да прави промени?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@adorable Гло много небрежно ви показва телефонните номера на хората, които сте й направили подаръка 😩 Дано някой чудак не ви звъни подред 😅

Link to comment
Сподели в други сайтове

Щеше да е редно да го направи с професионалист това видео като ще се хвали и да замажат номерата на хората. Ама да се чуди човек и на тях, че са си ги сложили там.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Stela каза:

Щеше да е редно да го направи с професионалист това видео като ще се хвали и да замажат номерата на хората. Ама да се чуди човек и на тях, че са си ги сложили там.

Детска работа а ла Зайка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 28.08.2024 г. от 18:16, Just_Me каза:

Е как, рождени дати с телефонни номера - да им звъни за ЧРД 😁

Представяш ли си да си направи напомняния на телефона и да тръгне да им звъни... И да им праща потници за подарък. 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Stela каза:

Представяш ли си да си направи напомняния на телефона и да тръгне да им звъни... И да им праща потници за подарък. 😁

Зависи от потниците. Повече обаче си я представям да праща копита и шЪмари като подаръци. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , pacho каза:

Но пък е прекрасно, че има списък с телефони, които може да ползва, когато са й нужни статисти за клип.

По-скоро хамали и чистачки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 28.08.2024 г. от 16:47, DarkChild каза:

Детска работа а ла Зайка.

Зайка е вселенско ниво пред Гюрулту.
Най-малкото е завъртяла главата на в пъти повече мъже!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Andrew Cunanan. каза:

Зайка е вселенско ниво пред Гюрулту.
Най-малкото е завъртяла главата на в пъти повече мъже!

За феновете говорех.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...