Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Ванчо просто не харесва Глория. Лошо няма, но хейтът идва в повече...

По въпроса за позицията и т.н. - има различни начини и трибуни. Глория е била гост в предавания като "Всяка неделя", "Стани богат", "Как ще ги стигнем", "На твое място", "Аз обичам България", където са се разисквали различни от обичайните теми и е показвала принципи и знания. В предавания като "Море от любов" пък виждахме, че е нормален човек, а не някакъв изверг. Да не говорим, че е единствената, която е канена на лични мероприятия на Кеворк Кеворкян, Симеон Саксобурготски и други високопоставени. Мъже като Николай Гигов също не са никак прости и не се занимавам с всяка срещната чалгарка. Дори Лили Иванова, на която едва й се откъсва добра дума за някого, освен ако не е на заплата при нея, е казала добри думи за Глория. Защо да не тежи името Глория в обществото? Поканите за концертите на Уницеф, Българската Коледа, спектаклите на Искра Радева, песни от Митко Щерев и какво ли не... не са ли доказателство, че е бутиков изпълнител?

На предизборни кампании на НДСВ е пяла сумати пъти, без да си сменя убежденията - виждал съм с очите си Милен Велчев, Соломон Паси и други от партията как са пеели като луди "Носталгия", каквото правят и българите зад граница...

 

Може да няма висше образование, да я наричат трактористка и какво ли още не, но името Глория никога не се е свързвало с лековатост. Просто жената не се бута да остроумничи за щяло и нещяло. Даже вече й е досадно от интервюта и й личи.

В последните години ми харесват интервюта и на Камелия, Нелина, Райна, Ивана. Вероника също е човек с разностранни интереси и отношение към куп неща. Дори и една Рени, макар и да беше грешно разбрана. Всичко останало са дрънкалници. Виждате една Анелия колко е зле, никаква еволюция.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Ванчо просто не харесва Глория. Лошо няма, но хейтът идва в повече...

По въпроса за позицията и т.н. - има различни начини и трибуни. Глория е била гост в предавания като "Всяка неделя", "Стани богат", "Как ще ги стигнем", "На твое място", "Аз обичам България", където са се разисквали различни от обичайните теми и е показвала принципи и знания. В предавания като "Море от любов" пък виждахме, че е нормален човек, а не някакъв изверг. Да не говорим, че е единствената, която е канена на лични мероприятия на Кеворк Кеворкян, Симеон Саксобурготски и други високопоставени. Мъже като Николай Гигов също не са никак прости и не се занимавам с всяка срещната чалгарка. Дори Лили Иванова, на която едва й се откъсва добра дума за някого, освен ако не е на заплата при нея, е казала добри думи за Глория. Защо да не тежи името Глория в обществото? Поканите за концертите на Уницеф, Българската Коледа, спектаклите на Искра Радева, песни от Митко Щерев и какво ли не... не са ли доказателство, че е бутиков изпълнител?

На предизборни кампании на НДСВ е пяла сумати пъти, без да си сменя убежденията - виждал съм с очите си Милен Велчев, Соломон Паси и други от партията как са пеели като луди "Носталгия", каквото правят и българите зад граница...

 

Може да няма висше образование, да я наричат трактористка и какво ли още не, но името Глория никога не се е свързвало с лековатост. Просто жената не се бута да остроумничи за щяло и нещяло. Даже вече й е досадно от интервюта и й личи.

В последните години ми харесват интервюта и на Камелия, Нелина, Райна, Ивана. Вероника също е човек с разностранни интереси и отношение към куп неща. Дори и една Рени, макар и да беше грешно разбрана. Всичко останало са дрънкалници. Виждате една Анелия колко е зле, никаква еволюция.

Единственото, върху което Глория наистина трябва да поработи сериозно е върху "чупките, стойките и муцките" (но това няма да стане разбира се), защото това много дразни хората и въобще не им се харесва. Да, Глория има причина да е с голямо самочувствие, естествено, че е редно да го има, но на българина не му харесват хора, които демонстрират подобна висота, защото манталитета ни е такъв. Ето актуален пример - колко много се радват, смеят се, кефят се на Софи Маринова в Като две капки вода - че Софито е кадърна, така е, никой не й го отрича, но те й се присмиват даже на тъпотията и вътрешно се успокояват, смеейки се си казват, добре че не съм толкова "тъп", та всичко е наред в отношението им към Софито, даже "евала, че такава куха лейка е съумяла да ни забавлява", какъвто коментар чух за нея.

 

И в подкрепа, Глория е участвала в почти всяко едно предаване през годините и то, без да се излага особено (ако изключим влака за Смоляна и още няколко подобни ...), но определено носи да се поакзва като по-обикновена, както го правеше едно време.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ванчо просто не харесва Глория. Лошо няма, но хейтът идва в повече...

По въпроса за позицията и т.н. - има различни начини и трибуни. Глория е била гост в предавания като "Всяка неделя", "Стани богат", "Как ще ги стигнем", "На твое място", "Аз обичам България", където са се разисквали различни от обичайните теми и е показвала принципи и знания. В предавания като "Море от любов" пък виждахме, че е нормален човек, а не някакъв изверг. Да не говорим, че е единствената, която е канена на лични мероприятия на Кеворк Кеворкян, Симеон Саксобурготски и други високопоставени. Мъже като Николай Гигов също не са никак прости и не се занимавам с всяка срещната чалгарка. Дори Лили Иванова, на която едва й се откъсва добра дума за някого, освен ако не е на заплата при нея, е казала добри думи за Глория. Защо да не тежи името Глория в обществото? Поканите за концертите на Уницеф, Българската Коледа, спектаклите на Искра Радева, песни от Митко Щерев и какво ли не... не са ли доказателство, че е бутиков изпълнител?

На предизборни кампании на НДСВ е пяла сумати пъти, без да си сменя убежденията - виждал съм с очите си Милен Велчев, Соломон Паси и други от партията как са пеели като луди "Носталгия", каквото правят и българите зад граница...

 

Може да няма висше образование, да я наричат трактористка и какво ли още не, но името Глория никога не се е свързвало с лековатост. Просто жената не се бута да остроумничи за щяло и нещяло. Даже вече й е досадно от интервюта и й личи.

В последните години ми харесват интервюта и на Камелия, Нелина, Райна, Ивана. Вероника също е човек с разностранни интереси и отношение към куп неща. Дори и една Рени, макар и да беше грешно разбрана. Всичко останало са дрънкалници. Виждате една Анелия колко е зле, никаква еволюция.

Ами Райна не се спря през годините - нормално интервютата да са все и все по-добри.

След Випа обра много негативи - записа психология.

Спечели Вип Денс - и до ден днешен се занимава активно с танци.

Влюби се в испанския език - не спира да го учи.

Малко изпълнители може да се похвалят с нейната амбиция (извън музиката).

Дразни ме, че предимно като отиде в някое предаване на Планета я разпитват за почивките. Добре, че беше последното интервю на ''Открит микрофон'' да се види, че и тя го може.

2.jpg3.jpg8.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Прекаляваш!!! Глория има доста фенове, основно от 30+, че и до 50 годишните. Вижда се и от публиката по концертите й.

На Марга Хранова и се кефили хора от всякаква възраст? Ти сериозно ли? Спирай медикаментите !!!!

Добре, Сашо!!!! :1000 (29): Не съм казал, че на Марги се кефят, а просто, че класики като "Оставаме" и "Устрем" се знаят от всички. Марги е успяла да наложи песните си. Аз съм ги чувал от различни предавания по телевизията. Жената прави супер впечатление като участва във Вип брадър и Капките. Въобще - СЪЩЕСТВУВА някъде там в медийното пространство. И е страшно земна и симпатична. Глория ще се навие ли да влезе в Като две капки? 100% съм сигурен, че не. Самочувствието й е огромно и има супер високо мнение за себе си :mf_surrender:

Големи фасони, голямо превземане.

Да не би да е по-голяма звезда от Маргарита Хранова или Йорданка Христова?

Попаднах на рубриката на Слави - "Нещо лично" с Глория. Супер изкуствената история. Напънати усмивки, джуки, пози....

 

Показателно е, че слагаш Ивана до легенди на бг музиката. За мазните пръсти ще ти го простя, защото пък Петя върви да се слуша само по кенефите на чалготеките, където пръстите на клекналите там нейни копия и фенки, са мазни от друго... :3fdb8960598fa63e:

Колкото до Глория, по нейните мероприятия има хора на всякаква възраст.

Какво лошо има в мазните пръсти? :1000 (29):

 

Ванчо просто не харесва Глория. Лошо няма, но хейтът идва в повече...

По въпроса за позицията и т.н. - има различни начини и трибуни. Глория е била гост в предавания като "Всяка неделя", "Стани богат", "Как ще ги стигнем", "На твое място", "Аз обичам България", където са се разисквали различни от обичайните теми и е показвала принципи и знания. В предавания като "Море от любов" пък виждахме, че е нормален човек, а не някакъв изверг. Да не говорим, че е единствената, която е канена на лични мероприятия на Кеворк Кеворкян, Симеон Саксобурготски и други високопоставени. Мъже като Николай Гигов също не са никак прости и не се занимавам с всяка срещната чалгарка. Дори Лили Иванова, на която едва й се откъсва добра дума за някого, освен ако не е на заплата при нея, е казала добри думи за Глория. Защо да не тежи името Глория в обществото? Поканите за концертите на Уницеф, Българската Коледа, спектаклите на Искра Радева, песни от Митко Щерев и какво ли не... не са ли доказателство, че е бутиков изпълнител?

На предизборни кампании на НДСВ е пяла сумати пъти, без да си сменя убежденията - виждал съм с очите си Милен Велчев, Соломон Паси и други от партията как са пеели като луди "Носталгия", каквото правят и българите зад граница...

 

Може да няма висше образование, да я наричат трактористка и какво ли още не, но името Глория никога не се е свързвало с лековатост. Просто жената не се бута да остроумничи за щяло и нещяло. Даже вече й е досадно от интервюта и й личи.

В последните години ми харесват интервюта и на Камелия, Нелина, Райна, Ивана. Вероника също е човек с разностранни интереси и отношение към куп неща. Дори и една Рени, макар и да беше грешно разбрана. Всичко останало са дрънкалници. Виждате една Анелия колко е зле, никаква еволюция.

 

Да, не я харесвам, но ако на това му викаш хейт...Не знам, какво трябва да кажем ние - феновете на Преслава. :mf_surrender:

За Глория само слушам разкази и приказки. От години.

В настоящето - нищо. Утре имала концерт във Варна - от теб научих. Досадно й било да дава интервюта? :mf_surrender:

Тя за каква се има? Лежи на стари лаври и демонстрира огромни претенции. Откроила се там в зората на чалгата, когато е имало 10 изпълнители на кръст и дай сега да я обявявим за второто пришествие. Кариерата се гради в годините, хитовете се доказват в годините, а изпълнителите трябва да се адаптират и към новите тенденции и промени. Глория е демоде. Вземи за пример Мадона - една жива легенда, която не се уморява да се променя, да сменя образи, да провокира и да се АДАПТИРА към новото. Ако лежеше само на първите си 3-4 албума, щеше ли да е това, което е днес? Не.

Камелия, която не харесвам особено, също е пример за артист, който е успял да оцелее във времето. Наложи си песните сред младите, прави купони по участия, нахъсана, експериментира, провокира, вълнува.

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ванчо, не само Мадона е легенда! Има легенди тип Мадона, на и легенди тип Селин Дион. Глория е от втория тип и това не я прави по-малко успешна! Малцина са хората, които не уважават Глория и не гледат с добри очи на нея като изпълнител. Тя винаги е будила респект в хората и е смешно това да се отрича!

879836.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

При Глория ситуацията е такава, че повечето под 25 имат непоносимост към нея и я приемат за залязла отдавна чалгарка. Феновете й пък преувеличават в повечето случаи и я изкарват доста над това което е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ежедневно тук фенчета на всякакви певачки преувеличават, а незнайно защо, след като певачките им нито имат колосални продажби, нито пеят на живо - и то добре, нито концерти имат, нито отсрамват жанра с добри постъпки или сериозни текстове. Просто хиперболизирането на незначителни за музиката ни женици идва в повече, но въпросните им фенове не се усещат и се дразнят, когато някой хвали Глория. Еми, макар и отпреди години, жената има реални заслуги - какво да направим?! Къде се доказват вашите певици освен в ютуб? Празни стадиони във Варна и зали в Арена, минават за фон по клубовете, спонсорите не ги щат вече, в НДК не ги щат. Единствено една Камелия остана да се пласира добре като продукт, защото има бизнес нюх и вроден магнетизъм. Но има и изпълнители като Глория тип Селин Дион, които са за голямата сцена.

 

Глория просто не е в правилната държава. Значи може всички да припадат, когато в България дойдат Цеци, Меци, но Глория е нафталинена. Българинът слуша повече с очи и открай време си пада по певачки тип дойни крави, щото му излъчват евтиния и достъпност и иска да ги праска. Е така всички примираха по Преслава, а освен че лично съм се убедил, вече за 10-ти път чувам и от приятели, които са я засичали някъде по магазини, да се държи безобразно с продавачи и хора, които искат да се снимат с нея. Но за българина Преса винаги ще остане сладка, земна душица. Така че Глория може да си има много трески за дялане в последно време, но поне за нея със сигурност се знае, че е професионалист. Може би това не е скандално и е досадно за масовия вкус. По-добре другите фенове да обърнат внимание на своите певачки, че веднъж не видях някой да отправи критика, а ми е много интересно след 20 години къде ще бъдат тия бръмчалки.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ежедневно тук фенчета на всякакви певачки преувеличават, а незнайно защо, след като певачките им нито имат колосални продажби, нито пеят на живо - и то добре, нито концерти имат, нито отсрамват жанра с добри постъпки или сериозни текстове. Просто хиперболизирането на незначителни за музиката ни женици идва в повече, но въпросните им фенове не се усещат и се дразнят, когато някой хвали Глория. Еми, макар и отпреди години, жената има реални заслуги - какво да направим?! Къде се доказват вашите певици освен в ютуб? Празни стадиони във Варна и зали в Арена, минават за фон по клубовете, спонсорите не ги щат вече, в НДК не ги щат. Единствено една Камелия остана да се пласира добре като продукт, защото има бизнес нюх и вроден магнетизъм. Но има и изпълнители като Глория тип Селин Дион, които са за голямата сцена.

 

Глория просто не е в правилната държава. Значи може всички да припадат, когато в България дойдат Цеци, Меци, но Глория е нафталинена. Българинът слуша повече с очи и открай време си пада по певачки тип дойни крави, щото му излъчват евтиния и достъпност и иска да ги праска. Е така всички примираха по Преслава, а освен че лично съм се убедил, вече за 10-ти път чувам и от приятели, които са я засичали някъде по магазини, да се държи безобразно с продавачи и хора, които искат да се снимат с нея. Но за българина Преса винаги ще остане сладка, земна душица. Така че Глория може да си има много трески за дялане в последно време, но поне за нея със сигурност се знае, че е професионалист. Може би това не е скандално и е досадно за масовия вкус. По-добре другите фенове да обърнат внимание на своите певачки, че веднъж не видях някой да отправи критика, а ми е много интересно след 20 години къде ще бъдат тия бръмчалки.

+1 :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ванчо, не само Мадона е легенда! Има легенди тип Мадона, на и легенди тип Селин Дион.!

Съгласен съм, но никой не е тръгнал да обявява Селин за най във всичко. Феновете на Глория прекаляват.

А и Селин въпреки всичко, което преживя, продължава да гостува в различни предавания, да посещава различни мероприятия, присъства на концерти и награди. Открита и скромна е. Глория сама си е виновна. Вирна носа прекалено рано, спря да посещава сборните концерти, фръцкаше се, държеше се надменно... Да си видяла такова нещо при Селин?

Гледай. Ето това е звезда. Глория няма нищо общо. Жената няма и половината от самочувствието на Глория.

 

Да си чула Глория да пее песни на нейни колежки, да ги хвали по интервюта и т.н?

 

 

Такава гигантска кариера има жената, а погледни колко е човечна. Никакво его. Имитира свои колеги. С чувство за хумор. Пее Риана. И въобще е адекватна.

Глория ще изпее ли Шампанското на Ивана, Лъжа е на Преслава или Залеза и зората на Кама?

 

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам защо постоянно се натяква, че Глория е толкова голяма? Да, една от най-добрите в жанра е, но по параграфите които ни я натрапвате Естрадата я смачква, а тя нещо на такъв тип се прави. Мина й времето просто и не успя да се задържи, защото колкото и да ви се иска тук не сме Сърбия. Тук модите и вълните се менят постоянно. Естрадата потънаха заради Глория, Тонка, Кама и Ивана, те пък потънаха заради по-младичките Преса, Анелия, Андреа и Галена, а сега те ще си заминат заради Гери-Никол, Тита и Дара. Толкова ли е трудно за асимилиране? Явно Глория не е това което сами сте си създали в главите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

А и специално Глория, каква обществена позиция е заявила, че думата й да има някаква тежест? А и тя самата? Та тя е в пълно медийно затъмнение. Само най-върлите фенове на фолка се интересуват от нея. Масата хора я свързват с капризи, стойки и превзетост.

Тук специално си много прав, но каквато сам си направиш, никой друг не може да ти го направи. Глория отдавна се капсолова в неин си розов свят, заобградена от нейните лизачи, с които пие кафе, чества Бъдни вечер и прочие, и хал хабер си няма от действителността. Това е една от причините да е забила в един-единствен музикален аспект и да си мисли, че някой различен от лизаческата й фен база припада по еднотипните песни.

Обществената позиция на Глория беше някъде до 2007-2008 и там-нейде си остана. Щом тези ѝ кариерни резултати и това привидно розово положение на живота ѝ я удовлетворяват - да продължава. За жалост проблемите, тежкия живот и липсата на мъж пречупиха онази Глория, която цяла България обожаваше и чиѝто албуми и видеокасети бяха във всеки български дом. Тя отдавна е останала някъде там в деветдесетте и никога няма да се върне.

Обществената позиция си я е изказала най-вече в песните си на различни теми...

Които не успяват да пробият бариерата на фен базата й, камоли да са масово слушани в поп-фолка, пък в държавата - абсурд! Колко хора знаят невероятна "Утре ще е по-добре" или "Всеки си плаща"? Фен базата, която никак не е малка, но за съжаление, не за мое разбира се, само и единствено тя.

Показателно е, че слагаш Ивана до легенди на бг музиката. За мазните пръсти ще ти го простя, защото пък Петя върви да се слуша само по кенефите на чалготеките, където пръстите на клекналите там нейни копия и фенки, са мазни от друго... :3fdb8960598fa63e:

Колкото до Глория, по нейните мероприятия има хора на всякаква възраст.

Преслава има и страшно много стойностни песни, така че този довод е абсурден. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория е страхотна- това всички го знаем, особено тези, които сме израстнали през 90-те. Но това, че нейният модел е страхотен не значи, че към днешна дата вече не са се появили и по-страхотни. И по-страхотното у изпълнителите, изгряли след 2000 (и някои изключения от преди това) е, че наистина знаят как да са интересни на публиката за по-дълго време и именно поради тази причина вече имаме сумати имена с по 15-20 годишни кариери, на които днес се гледа като на свежи и имащи какво да покажат. Нека това да не значи, че въпросните изпълнители ей така биха я измеслили от мястото й във вечния ТОП 5- старите й успехи винаги ще й помагат да е някъде там.

И все пак, за мен все още не е приемливо, че още преди дори да навърши 40 позициите й спаднаха дотолкова, че да стане певица, която може да изтъква единствено големите си концерти като успехи. Не че не е забележително колко хора ходят да я слушат, но това си е естраден тип изпълнител отвсякъде, а Глория уж практикува лекия жанр, в който имена като Камелия и Малина са показвали, че и почти на 50 може да си интересен с нови неща. Да не говорим, че в жанр като чалгата сравнения с кариера Селин Дион щяха да са допустими само ако Глория правеше предимно песни от типа на стойностните си от десетте години на върха. Или Селин Дион би пускала комерси като "Намери си майстора", "Изсвирете нещо ударно", "На по-добрите стрелци"? Само тук извъртате нещата така, че неуспехите й да й създават имидж на певица, която държи на стойностните песни. Втората и третата от изброените навярно щяха да са тотални хитове ако бяха изпълнени от Преслава, но пък тогава феновете на Глория със сигурност щяха да гледат на тях като на сезонни продажни парчета, с които тя е целяла да влезе в дискотеката.

И защо YouTube да не се зачита за важен фактор? Да, манипулации има, но в повечето случаи може да се види дали интересът е истински, когато дадено парче вземе да ти излиза сумати пъти на стената, когато го завъртят по недолюбваните от мен дискотеки, когато го чуваш да гърми от коли и заведения, когато влезе в ТОП 3 на класации, когато на сборен концерт получи силен прием и тук постоянно говорим за него. Какво повече може да искаме днес, когато в Бг продажби на отделни сингли няма, то не че някога е имало?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Спокойно, прекрасницата Пестислава върви по стъпките на кака си Хлорче и съвсем скоро ще сме свидетели на нейния кариерен крах и звучен провал, за да се научи, че с темерутско поведени не се печелят хора, а само се губят! :Vishenka_05:
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам защо постоянно се натяква, че Глория е толкова голяма? Да, една от най-добрите в жанра е, но по параграфите които ни я натрапвате Естрадата я смачква, а тя нещо на такъв тип се прави. Мина й времето просто и не успя да се задържи, защото колкото и да ви се иска тук не сме Сърбия. Тук модите и вълните се менят постоянно. Естрадата потънаха заради Глория, Тонка, Кама и Ивана, те пък потънаха заради по-младичките Преса, Анелия, Андреа и Галена, а сега те ще си заминат заради Гери-Никол, Тита и Дара. Толкова ли е трудно за асимилиране? Явно Глория не е това което сами сте си създали в главите.

Ама то всеки има някакъв пик, който минава. И Дони и Момчил имаха апогей с уникални песни като "Кукла", "Малкият принц", "Уморени крила", "Шапка на цветни петна", но Дони и днес прави концерти с Фондацията и пълнят зали у нас и в чужбина. Колко от най-малките ги знаят изобщо като имена тези певци и песни? Ама хората са си създали аудитория и си пълнят зали. И това е заради смислените песни. Кой ще слуша след 10 години тези песни, които са на мода сега? Те самите изпълнители ги създават с ясната нагласа да закърпят сезона. Не ги бърка дали ще останат във времето. Още през 2000-та в чалгата имаше нови попълнения и се говореше как Глория е смачкана и детронирана, ама още я обсъждаме, нали... Що някой трябва да се съревновава с някого? Всеки си има територия, аудитория.

Нямаше да е нормално, ако Глория беше със славата си от 90-те години все още. Тя самата го е приела и затова не се напъва вече. Нормално е, когато има бум по теб, да си интересен на цялата държава. Първо имаш 500 000 фенове, после с всяка следваща година се свиват, свиват, защото една голяма част от хората са фенове на всички или фенове на актуалната вълна... И на 25-тата година се вижда, че Глория си има свой таргет, който й купува албумите и пълни поне зала 1 на НДК. Питам другите какво имат, защото едно да си интересен, друго е да си уважаван...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория е страхотна- това всички го знаем, особено тези, които сме израстнали през 90-те. Но това, че нейният модел е страхотен не значи, че към днешна дата вече не са се появили и по-страхотни. И по-страхотното у изпълнителите, изгряли след 2000 (и някои изключения от преди това) е, че наистина знаят как да са интересни на публиката за по-дълго време и именно поради тази причина вече имаме сумати имена с по 15-20 годишни кариери, на които днес се гледа като на свежи и имащи какво да покажат. Нека това да не значи, че въпросните изпълнители ей така биха я измеслили от мястото й във вечния ТОП 5- старите й успехи винаги ще й помагат да е някъде там.

И все пак, за мен все още не е приемливо, че още преди дори да навърши 40 позициите й спаднаха дотолкова, че да стане певица, която може да изтъква единствено големите си концерти като успехи. Не че не е забележително колко хора ходят да я слушат, но това си е естраден тип изпълнител отвсякъде, а Глория уж практикува лекия жанр, в който имена като Камелия и Малина са показвали, че и почти на 50 може да си интересен с нови неща. Да не говорим, че в жанр като чалгата сравнения с кариера Селин Дион щяха да са допустими само ако Глория правеше предимно песни от типа на стойностните си от десетте години на върха. Или Селин Дион би пускала комерси като "Намери си майстора", "Изсвирете нещо ударно", "На по-добрите стрелци"? Само тук извъртате нещата така, че неуспехите й да й създават имидж на певица, която държи на стойностните песни. Втората и третата от изброените навярно щяха да са тотални хитове ако бяха изпълнени от Преслава, но пък тогава феновете на Глория със сигурност щяха да гледат на тях като на сезонни продажни парчета, с които тя е целяла да влезе в дискотеката.

Глория просто няма особено добър бизнес нюх, маркетинга и рекламата й куцат в главата, а както може да зебележим, трудно търпи критика. Това е така. Но всяка монета има 2 страни, така че на фона на целия жанр, в рамките на България, никой друг не може да се похвали с продажбите, които прави Глория, дори и към ден днешен, както и подобно нещо, което показвам за пореден път:

 

UWjdYkp.jpg

 

uUV0ZKu.jpg

 

6Rhdwb6.jpg

 

BAp51H5.jpg

 

jt0vWbb.jpg

 

RuG0Kkc.jpg

 

И защо YouTube да не се зачита за важен фактор? Да, манипулации има, но в повечето случаи може да се види дали интересът е истински, когато дадено парче вземе да ти излиза сумати пъти на стената, когато го завъртят по недолюбваните от мен дискотеки, когато го чуваш да гърми от коли и заведения, когато влезе в ТОП 3 на класации, когато на сборен концерт получи силен прием и тук постоянно говорим за него. Какво повече може да искаме днес, когато в Бг продажби на отделни сингли няма, то не че някога е имало?

 

Защото за повечето критици, по-важни фактори са продажби (въпреки, че и тук може да се манипулира) и концерти, докато подлежащи на по-сериозни манипулация фактори (каквито са facebook и youtube), не са особено миродавни, което разбира се не означава, че трябва да изключваме фактора Youtube. Но днес, дадена песен с 20 млн. я има, а утре Митко Пайнера решава, че приключва с Фики и клипа му с 20 млн. изчезва, но концертите на Глория няма кой да ги заличи.

 

И естествено, че Преслава, Галена и Анелия са далеч по-оборотни и печеливши от Глория към днешна дата, съвсем нормално правят повече гледания от Глория, но въпроса е дали създаваш лоялни фенове, които да плащат за теб или те са просто твои консуматори и в даден момент те забравят, ако спреш с комерса. Въпроса е, че на Глория вече не й пука по начина, по който и й пукало едно време. Аз също не одобрявам проекти тип "По-добрите стрелци" или поне откъм послание и текст, сравнени с нейния ТОП, но въпреки това напоследък Глория извади също така и хубави песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това с концертната дейност е чудесно, както и аз сам казах. Добавям и продажбата на албуми, която пропуснах в предния пост. Откъм някои критерии все още има интерес на хората към нея, но там е въпроса- кои критерии. Точно тези двата са за изпълнители стил Лили Иванова и Веселин Маринов, които се водят съвсем различен не-комерсиален тип. А Глория, колкото и по-стойностна да е в цялостност от други, си е чалга певица. А за една чалга певица е добре да се задържи актуална с хитове по-дълго време. То всъщност от горепосочените двама Лили Иванова дори и без да приспада към някакъв комерсиален жанр е успявала да прави хитове и на 70. От по-чалгарските имена с концерти и албуми пък веднага можем да посочим Слави, който в момента има най-титаничния хит за годината досега. Това ми е мисълта- че Глория колкото и да е добра на концертната сцена и при албумите, нещо друго сериозно й липсва.

А YouTube ще продължи да си е основен показател. Няма как иначе да разбираме бързо и лесно кой какъв интерес предизвиква. Пък който е манипулирал, това рано или късно ще си проличи. Най-малкото, когато излезе на сборната сцена на Планета и приемът му не отговаря на милионите. На други обаче ще отговаря- тоест като сме следили техните милиони сме следили нещо съвсем реално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, пак ланския сняг обсъждате. Винаги ще има мнения в двете крайности - едни ще я прехвалват, други ще я подценяват. Песните й през последните години не са особено сполучливи, но има какво да пее по концерти така или иначе, и го прави. Надявам се да печели от тези мероприятия.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава има и страшно много стойностни песни, така че този довод е абсурден. :mf_surrender:
Не знам кое окачествяваш като "стойностно", но Преслава няма песен, която да може да застане в една графа с "Радост - тревога", "Не остарявай, мамо", "Българка", "Татко мой", "Не сме безгрешни" и т.н. Това е стойностна музика от - до. Онова, което при Преслава не е за чукане и дискотеки, е просто любовни балади. Всички ги имат - от Кати, до Цветелина Янева и Мария. Макар Преса и такива да не прави вече.

 

А на въпроса на Ванчо - да, Глория е по-голяма звезда от Йорданка Христова и Маргарита Хранова. И не, тя не би отишла в "Като две капки вода", защото е самобитен артист и няма нужда от подобна реклама, нито ще може да избяга от толкова характерния за нея стил, който я направи емблема и запазена марка.

И също така не е вярно, че се е откроила, когато е нямало артисти. Глория отстояваше безапелационни позиции в години, в които конкуренцията беше огромна и всички изпълнители имаха зверски хитове и цели албуми. Ако сега Преса трябва да трепери предимно от Галя, Анелия и Джена, то едно време всички в Пайнер и една огромна част от певиците на Ара мачкаха с категорични песни - балади, купонджийски, умерени...

Link to comment
Сподели в други сайтове

И също така не е вярно, че се е откроила, когато е нямало артисти. Глория отстояваше безапелационни позиции в години, в които конкуренцията беше огромна и всички изпълнители имаха зверски хитове и цели албуми. Ако сега Преса трябва да трепери предимно от Галя, Анелия и Джена, то едно време всички в Пайнер и една огромна част от певиците на Ара мачкаха с категорични песни - балади, купонджийски, умерени...

 

Абсолютно, в периода 1997-2004 нямаше някой, който да не е пропял поп-фолк и да е нямал поне един голям хит. Имаше няколко големи продуцентски компании и поне 100 активни изпълнителя. Глория беше номер 1 сред мнооого по-голяма конкуренция от тази днес.

 

В момента в чалгата има точно една наистина действаща фирма и не повече от 20 изпълнители с участия.

 

Не разбирам защо тези теми се обсъждат от хора, които тогава дори не са били родени или са били на 5. :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам кое окачествяваш като "стойностно", но Преслава няма песен, която да може да застане в една графа с "Радост - тревога", "Не остарявай, мамо", "Българка", "Татко мой", "Не сме безгрешни" и т.н. Това е стойностна музика от - до. Онова, което при Преслава не е за чукане и дискотеки, е просто любовни балади. Всички ги имат - от Кати, до Цветелина Янева и Мария. Макар Преса и такива да не прави вече.

 

Нима имат песни като "Силните мъже", "Умирам", "Не можеш да си влюбен", "Не и утре", "Не съм ангел", "Молиш ме" и прочие? Самият глас на Пестислава прави тези песни, каквито са. Тези, които си изброила, са социални песни, Преслава няма такива, няма нужда да го коментираме.

Link to comment
Сподели в други сайтове

И също така не е вярно, че се е откроила, когато е нямало артисти. Глория отстояваше безапелационни позиции в години, в които конкуренцията беше огромна и всички изпълнители имаха зверски хитове и цели албуми. Ако сега Преса трябва да трепери предимно от Галя, Анелия и Джена, то едно време всички в Пайнер и една огромна част от певиците на Ара мачкаха с категорични песни - балади, купонджийски, умерени...

 

 

Абсолютно, в периода 1997-2004 нямаше някой, който да не е пропял поп-фолк и да е нямал поне един голям хит. Имаше няколко големи продуцентски компании и поне 100 активни изпълнителя. Глория беше номер 1 сред мнооого по-голяма конкуренция от тази днес.

 

В момента в чалгата има точно една наистина действаща фирма и не повече от 20 изпълнители с участия.

 

Не разбирам защо тези теми се обсъждат от хора, които тогава дори не са били родени или са били на 5. :mf_surrender:

За мен това винаги е било едно от най-дразнещите неща- че през 90-те Глория успяваше да изпъкне, и то със стойностна музика насред дивотията и пошлостта на повечето други песни, а днес, когато конкуренцията е далеч по-малка, не успява. Не знам къде й е проблема- дали в дистанцирането от останалите или пък в това, че покрай нейният ясно изразен глас парчетата й звучат демоде, дори и когато понякога насила се опитва да прави по-комерсиални такива.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам кое окачествяваш като "стойностно", но Преслава няма песен, която да може да застане в една графа с "Радост - тревога", "Не остарявай, мамо", "Българка", "Татко мой", "Не сме безгрешни" и т.н. Това е стойностна музика от - до.

Разграничавай социално и стойностно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсолютно, в периода 1997-2004 нямаше някой, който да не е пропял поп-фолк и да е нямал поне един голям хит. Имаше няколко големи продуцентски компании и поне 100 активни изпълнителя. Глория беше номер 1 сред мнооого по-голяма конкуренция от тази днес.

 

В момента в чалгата има точно една наистина действаща фирма и не повече от 20 изпълнители с участия.

 

Не разбирам защо тези теми се обсъждат от хора, които тогава дори не са били родени или са били на 5. :mf_surrender:

Обсъждат се, поради напъните на няколко човека, да изкарат Преса някаква диктаторка на нещо си. А всички знаем, че тя е певица, която винаги е следвала готови модели и вече наложени схеми, за да си остане там, където е. Докато певици като Глория са проправяли пътища, имат фолклорни албуми, пели са всевъзможни и интересни мелодии от композитори на рок и поп сцената и т.н.

Глория успяваше да държи солидната си позиция в жанра години наред - абсолютно непоклатима, като единствено през 1999 година, Таня Боева се беше доближила до нейния успех с целия албум "Дама пика", но от Ара не успяха да задържат тези позиции на Таня с последвалите "Магнетично" и "Шок", макар и от тях да излязоха хитови попадения. Никоя не успя да вземе на Глория титлите и наградите до Ивана. При появата на лелче, двете се поизравниха, като през 2003 и беше най-оспорваната битка, а през 2005 - най-явната доминация на Ваня.

Смешно е да се твърди, че едва ли не жена с тялото и визията на Гло е "нафталинена" леличка. Та тя изглежда по-красива от дъщеря си! За пеенето да не говорим - жената кара по два часа концерти желязна, а Преси преграква на второто си парченце на общите мероприятия на Пайнер.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нима имат песни като "Силните мъже", "Умирам", "Не можеш да си влюбен", "Не и утре", "Не съм ангел", "Молиш ме" и прочие? Самият глас на Пестислава прави тези песни, каквито са. Тези, които си изброила, са социални песни, Преслава няма такива, няма нужда да го коментираме.
Аз правя много ясно разграничение между "стойностно" и "социално". Да, категорично заявявам, че всяка една фолк певица, появила се на пазара преди 2006 година, а някои и от по-новите, имат множество песни, абсолютно съпоставими с изброените Пресини баладки. Все едно Глория няма тежки любовни мелодии, със същите текстове и тематики? Къде ще сравняваме "Умирам" с "Присъда" и "Очакване"? Или пък "Не можеш да си влюбен" - с "До последната сълза" и "Кръговрат"? :mf_surrender:

Цветелина Янева има "Открадната любов", "Страх ме е", "Преди да свикна", "Без думи", "Никога и никъде" и т.н. Нищо кой знае колко по-различно от Преслините балади.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...