Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

За мен това винаги е било едно от най-дразнещите неща- че през 90-те Глория успяваше да изпъкне, и то със стойностна музика насред дивотията и пошлостта на повечето други песни, а днес, когато конкуренцията е далеч по-малка, не успява. Не знам къде й е проблема- дали в дистанцирането от останалите или пък в това, че покрай нейният ясно изразен глас парчетата й звучат демоде, дори и когато понякога насила се опитва да прави по-комерсиални такива.

Просто защото сега песните й не са толкова силни колкото едно време, плюс че към 2018 топлата вода е вече открита и за всичко вече е пято и трябва нещата да се повтарят, но въпроса е как да се повторят, за да не звучат банално и изтъркано.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Аз правя много ясно разграничение между "стойностно" и "социално". Да, категорично заявявам, че всяка една фолк певица, появила се на пазара преди 2006 година, а някои и от по-новите, имат множество песни, абсолютно съпоставими с изброените Пресини баладки. Все едно Глория няма тежки любовни мелодии, със същите текстове и тематики? Къде ще сравняваме "Умирам" с "Присъда" и "Очакване"? Или пък "Не можеш да си влюбен" - с "До последната сълза" и "Кръговрат"? :mf_surrender:

Цветелина Янева има "Открадната любов", "Страх ме е", "Преди да свикна", "Без думи", "Никога и никъде" и т.н. Нищо кой знае колко по-различно от Преслините балади.

Добре, Преслава е никоя, няма фенска маса, няма песни, не е рискувала през годините, няма глас. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз правя много ясно разграничение между "стойностно" и "социално". Да, категорично заявявам, че всяка една фолк певица, появила се на пазара преди 2006 година, а някои и от по-новите, имат множество песни, абсолютно съпоставими с изброените Пресини баладки. Все едно Глория няма тежки любовни мелодии, със същите текстове и тематики? Къде ще сравняваме "Умирам" с "Присъда" и "Очакване"? Или пък "Не можеш да си влюбен" - с "До последната сълза" и "Кръговрат"? :mf_surrender:

Цветелина Янева има "Открадната любов", "Страх ме е", "Преди да свикна", "Без думи", "Никога и никъде" и т.н. Нищо кой знае колко по-различно от Преслините балади.

 

Поздрави скромни и стойностни от мен!

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Добре, Преслава е никоя, няма фенска маса, няма песни, не е рискувала през годините, няма глас. :3fdb8960598fa63e:
Ами нищо съществено не остана от гласа, с който стана популярна, като тя сама си е виновна за това.

По отношение на песни - можеше да направи чудеса, но тя предпочете дискотеките и жадувания топ 3, за да не я изоставят такива като Кайо, които държат да са фенове на топ лидерката на годината.

Фенска маса, колкото на Глория няма, разбира се. В последните години Преси е клубен фон, а Глория е артист, пълнещ сам зали с цени, по-високи от входа на дискотечката.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ами нищо съществено не остана от гласа, с който стана популярна, като тя сама си е виновна за това.

По отношение на песни - можеше да направи чудеса, но тя предпочете дискотеките и жадувания топ 3, за да не я изоставят такива като Кайо, които държат да са фенове на топ лидерката на годината.

Фенска маса, колкото на Глория няма, разбира се. В последните години Преси е клубен фон, а Глория е артист, пълнещ сам зали с цени, по-високи от входа на дискотечката.

:Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поздрави скромни и стойностни от мен!
Нищо против нямам, тя даже е имала и по-стойностни и добри попадения.

Само да не бяха изграчени... :whistling:

Може би щяха да ми харесат, ако ги беше изпяла някоя с по-сериозен вокал. Такива в Ара бяха Лия, Таня Боева, Сани имаше приятен тембър, Джина и тя.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Що за малоумно и смахнато обръщение - КаЙо? :mf_surrender: :mf_surrender: Яньо :gun_bandana: :gun_bandana:
Много ти подхожда даже! :3fdb8960598fa63e:

И това на Петра наскоро го пуска и се лиготехте за него! Я разнообразявай малко с треторазрядниците!!!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Смит, не знам какво постигаш с тези постове с някакви песни на певци, останали си в 2000 година? Никой не е казал, че са връх на поезията, а сравненията с Преслава нищо не ти носят, защото нямат общо с темата, която зачекнахме и която тръгна от Ванчо!

Говорехме за Глория, ти отиде на Валдес и Джесика... :mf_surrender:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Смит, не знам какво постигаш с тези постове с някакви песни на певци, останали си в 2000 година? Никой не е казал, че са връх на поезията, а сравненията с Преслава нищо не ти носят, защото нямат общо с темата, която зачекнахме и която тръгна от Ванчо!

Говорехме за Глория, ти отиде на Валдес и Джесика... :mf_surrender:

Не съм чел пролога на разговора ви и не смятам да го чета. Постигам спам - единствената ми безкористна цел в този форум, интригите, сплетните са користни! :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм чел пролога на разговора ви и не смятам да го чета. Постигам спам - единствената ми безкористна цел в този форум, интригите, сплетните са користни! :3fdb8960598fa63e:
След като не си чел пролога, защо влезе в този разговор?

Опитваме се да водим някаква музикална дискусия...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

След като не си чел пролога, защо влезе в този разговор?

Опитваме се да водим някаква музикална дискусия...

За да разваля всякакви опити за стойностни разсъждения и дискусии. :3fdb8960598fa63e:

Поздрав:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо против нямам, тя даже е имала и по-стойностни и добри попадения.

Само да не бяха изграчени... :whistling:

Може би щяха да ми харесат, ако ги беше изпяла някоя с по-сериозен вокал. Такива в Ара бяха Лия, Таня Боева, Сани имаше приятен тембър, Джина и тя.

Много хубави текстове им правеха от Ара-та по онова време - Надежда Захариева основно.

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много хубави текстове им правеха от Ара-та по онова време - Надежда Захариева основно.
Факт, а малките сигурно не помнят, но имаше период, в който Ара имаха повече и по-хитови певци и албуми, както и турнета по залите на градовете в България. Захариева и Мишо Бенджамин правеха интересни текстове, после и Румен Стефанов, Снежана Григорова, Герго Милов и т.н.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Факт, а малките сигурно не помнят, но имаше период, в който Ара имаха повече и по-хитови певци и албуми, както и турнета по залите на градовете в България. Захариева и Мишо Бенджамин правеха интересни текстове, после и Румен Стефанов, Снежана Григорова, Герго Милов и т.н.

Да, бледите ми спомени за чалга около 2000 г., са свързани с Араджийски изпълнители и песни. Особено в София много се слушаха. Всичките певачки населяваха моя квартал и ги преследваха истерясали фенове. :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...