Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Като почнете на говорите на "обществото" какво му харесва, какво го вълнува... човек ще си помисли, че чете форум за социологически проучвания. Предпочитанията на масата са горе долу ясни, но според мен не е правилно да се правят генерални заключения. Да, Глория не е от най-актуалните в момента, но не забравяйте, че през последните 2 години почти не е вадила продукция. И не казвам, че като извади ще се нареди сред тях, но който трябва да я оценява си я оценява. Жената си е намерила публиката, която я удовлетворява. А това пък за стойките и самочувствието как не ви писна? Понякога изглежда по-дистанцирана, такъв и е характера. Ще видим какво ще направи с албума. Очаквам поне 6 нови песни и се надявам да е попаднала на добри неща... Защо така актуалните изпълнители не издават албуми? Или ако го правят пускат някакви компилации, колкото да се каже че има нещо там. А концерти защо не правят? Нали обществото е побъркано по обсъжданите вече изпълнители, няма да му купят албума ли, билетите ли? Какви са причините за всичко това? Като големи разбирачи на общественото мнение ви моля да ми ги разсясните.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

На мен няма да ми говориш по този начин, ясно ли се изразих?! Това, което съм направил за Преслава в този форум, ти и другите там-нейде си - няма да направите и не ме цитирай като ще ми говориш клишета и заучени фразички, като не ти се влиза и си първолак на тема грамотност и разсъждения - не влизай. Как веднъж от теб не видяхме градивна критика към Преслава? Как не прочетохме веднъж някакви разсъждения? Само лизане, лизане, лизане... Как не те заболя езика, не знам!

 

Много си лош. :1000 (29): На момчето просто му е писнало да се плюе по Преслава и да се изкривява реалността.

Разбирам го.

 

Преслава като се замислиш, ако не беше от по-новите певици...щеше да се приема за най-силната чалгарка от всички.

Първо че е по-харизматична от тях, има повече фенове, има и стари и нови хитове които са бетон, вече 14 години е най-значима за жанра и т.н

Тя трябва да спре с баш комерс проектите. Трябва да залага главно на качество с малко комерс за хитовост. Да направи поне 2-3 концерта, защото съм сигурен че ще бъдат много успешни. Отново да избира силни текстове. Просто да вложи някакъв замисъл в цялата си кариера, защото така безцелно ще се изгуби. Ако се замисли за ясна концепция, ще има огромна тежест като изпълнител за всички, даже и извън чалгарите.

 

Да се чуди човек защо е толкова мързелива. Всички останали чалгарки гъза си скъсват и си мечтаят за тоя живец който движи Преси, а тя го пропилява...

 

+1

Коментирахме в темата й, че има нужда от почивка. Даже обсъждахме "завръщането й". :1000 (29):

Надявам се след като роди да преосмисли приоритетите си.

Догодина има юбилей (15 години на сцена ) и това е идеален повод за самостоятелен концерт. Има нужда от такъв, а и така ще се затворят устите на някои хора.

 

Ще цитирам Ицо Хазарта, който във Вип брадър през 2009-та, каза на Камелия:

" Ама толкова да се насирате, че Преслава е над вас. Толкова да се насирате..."

:1000 (29):

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

SG, можеш ли да ми посочиш актуален хит на Лили Иванова?

Защото аз я слушам бая годинки, ценя творчеството, което има, както и желанието да пуска винаги нови неща. Но специално последния албум е доста слаб, изтъркан, почти нищо не се откроява и не ми въздейства, като изключим 'Стъклени стени" и "Едната любов", които пък какви хитове са?!

Понякога говорите за неща (в случая изпълнители) доста шаблонно, без да сте задълбали и да познавате обстоятелствата от всички ъгли, дълбинно и обстойно. Казал някой, че Лили била имала винаги хитове - дай да я дадем за пример. Ами, не - в момента няма. Но залите са пълни и ще прави три поредни концерта в НДК, защото има глад и желаещи.

Казал някой, че Марга и Йордана били големите звезди и гласове - хоп, тежали повече от Глория. Ами... Не! Жената излъчва толкова много достойнство, докато те станаха за резил за най-дребнавите и смешни неща пред цяла България. Глория не го е допуснала и едва ли ще го направи, именно заради самочувствието на красива и успяла жена! Евала за което!

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

:1000 (29): :1000 (29):

Неслучайно те попитах на колко години си... :mf_surrender:

Не спираш с инфантилните изцепки и лиготии! С какво Камелия се е насрала, че Преслава била "над нея", та вече толкова примираш от кеф на това тъпо клипче с надрусания Ицо?

Мислех, че най-смешното нещо ще е "осъзнавате ли какво е направила Преси за нас, как е жертвала личното си щастие, за да има хитове и да сме щастливи ние", но очевидно не си взе бележка и продължаваш!

Нещо много сериозно ми влизаш в полезрението и усещам, че ще последваш съдбата на Джигата и лелка ти Ан! :gun_bandana:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория почти не е пускала продукция? Та тя има 6 песни за 2016 и 2017- колкото и някои от най-актуалните. И ако ще сравняваме с някой от 90-те- за този период Камелия има 4 песни и е доста по-актуална. Десислава няма да я посочвам, за нея е ясно. А понякога и само една песен може да е достатъчна- пример Азис.

Глория просто вече не може да прави хитове. Като го отричате и измисляте причини няма да промените този факт, камо ли да ѝ помогнете на нея да осъзнае какво се изисква от нея.

 

Относно Преслава- и при нея изсилването във форума е много голямо. Да, една от най-големите е, но с нейната продукция от години насам и с начинът по който изкуствено я налагаха на публиката дори и като не заслужаваше, не би била баш най-голямата, дори и да беше започнала да пее преди Тони Дачева.

 

SG, можеш ли да ми посочиш актуален хит на Лили Иванова?

Актуален- не, аз затова казвам, че като е била на 70 е имала хитове. Сега на 80 има средно популярни песни и най-продаваните женски албуми в България- за нейната възраст това вече е идеално, но не и за певица на 40, която тепърва трябва да се доказва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Глория просто вече не може да прави хитове.

 

 

 

 

Глория може достатъчно - 3 хита в различни стила, с 3 различни настроения!

 

Сигурна съм, че с новия албум ще размаже плейбек пачаврите отново!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ежедневно тук фенчета на всякакви певачки преувеличават, а незнайно защо, след като певачките им нито имат колосални продажби, нито пеят на живо - и то добре, нито концерти имат, нито отсрамват жанра с добри постъпки или сериозни текстове. Просто хиперболизирането на незначителни за музиката ни женици идва в повече, но въпросните им фенове не се усещат и се дразнят, когато някой хвали Глория. Еми, макар и отпреди години, жената има реални заслуги - какво да направим?! Къде се доказват вашите певици освен в ютуб? Празни стадиони във Варна и зали в Арена, минават за фон по клубовете, спонсорите не ги щат вече, в НДК не ги щат. Единствено една Камелия остана да се пласира добре като продукт, защото има бизнес нюх и вроден магнетизъм. Но има и изпълнители като Глория тип Селин Дион, които са за голямата сцена.

 

Глория просто не е в правилната държава. Значи може всички да припадат, когато в България дойдат Цеци, Меци, но Глория е нафталинена. Българинът слуша повече с очи и открай време си пада по певачки тип дойни крави, щото му излъчват евтиния и достъпност и иска да ги праска. Е така всички примираха по Преслава, а освен че лично съм се убедил, вече за 10-ти път чувам и от приятели, които са я засичали някъде по магазини, да се държи безобразно с продавачи и хора, които искат да се снимат с нея. Но за българина Преса винаги ще остане сладка, земна душица. Така че Глория може да си има много трески за дялане в последно време, но поне за нея със сигурност се знае, че е професионалист. Може би това не е скандално и е досадно за масовия вкус. По-добре другите фенове да обърнат внимание на своите певачки, че веднъж не видях някой да отправи критика, а ми е много интересно след 20 години къде ще бъдат тия бръмчалки.

 

Ама то всеки има някакъв пик, който минава. И Дони и Момчил имаха апогей с уникални песни като "Кукла", "Малкият принц", "Уморени крила", "Шапка на цветни петна", но Дони и днес прави концерти с Фондацията и пълнят зали у нас и в чужбина. Колко от най-малките ги знаят изобщо като имена тези певци и песни? Ама хората са си създали аудитория и си пълнят зали. И това е заради смислените песни. Кой ще слуша след 10 години тези песни, които са на мода сега? Те самите изпълнители ги създават с ясната нагласа да закърпят сезона. Не ги бърка дали ще останат във времето. Още през 2000-та в чалгата имаше нови попълнения и се говореше как Глория е смачкана и детронирана, ама още я обсъждаме, нали... Що някой трябва да се съревновава с някого? Всеки си има територия, аудитория.

Нямаше да е нормално, ако Глория беше със славата си от 90-те години все още. Тя самата го е приела и затова не се напъва вече. Нормално е, когато има бум по теб, да си интересен на цялата държава. Първо имаш 500 000 фенове, после с всяка следваща година се свиват, свиват, защото една голяма част от хората са фенове на всички или фенове на актуалната вълна... И на 25-тата година се вижда, че Глория си има свой таргет, който й купува албумите и пълни поне зала 1 на НДК. Питам другите какво имат, защото едно да си интересен, друго е да си уважаван...

 

Не знам кое окачествяваш като "стойностно", но Преслава няма песен, която да може да застане в една графа с "Радост - тревога", "Не остарявай, мамо", "Българка", "Татко мой", "Не сме безгрешни" и т.н. Това е стойностна музика от - до. Онова, което при Преслава не е за чукане и дискотеки, е просто любовни балади. Всички ги имат - от Кати, до Цветелина Янева и Мария. Макар Преса и такива да не прави вече.

 

А на въпроса на Ванчо - да, Глория е по-голяма звезда от Йорданка Христова и Маргарита Хранова. И не, тя не би отишла в "Като две капки вода", защото е самобитен артист и няма нужда от подобна реклама, нито ще може да избяга от толкова характерния за нея стил, който я направи емблема и запазена марка.

И също така не е вярно, че се е откроила, когато е нямало артисти. Глория отстояваше безапелационни позиции в години, в които конкуренцията беше огромна и всички изпълнители имаха зверски хитове и цели албуми. Ако сега Преса трябва да трепери предимно от Галя, Анелия и Джена, то едно време всички в Пайнер и една огромна част от певиците на Ара мачкаха с категорични песни - балади, купонджийски, умерени...

 

Обсъждат се, поради напъните на няколко човека, да изкарат Преса някаква диктаторка на нещо си. А всички знаем, че тя е певица, която винаги е следвала готови модели и вече наложени схеми, за да си остане там, където е. Докато певици като Глория са проправяли пътища, имат фолклорни албуми, пели са всевъзможни и интересни мелодии от композитори на рок и поп сцената и т.н.

Глория успяваше да държи солидната си позиция в жанра години наред - абсолютно непоклатима, като единствено през 1999 година, Таня Боева се беше доближила до нейния успех с целия албум "Дама пика", но от Ара не успяха да задържат тези позиции на Таня с последвалите "Магнетично" и "Шок", макар и от тях да излязоха хитови попадения. Никоя не успя да вземе на Глория титлите и наградите до Ивана. При появата на лелче, двете се поизравниха, като през 2003 и беше най-оспорваната битка, а през 2005 - най-явната доминация на Ваня.

Смешно е да се твърди, че едва ли не жена с тялото и визията на Гло е "нафталинена" леличка. Та тя изглежда по-красива от дъщеря си! За пеенето да не говорим - жената кара по два часа концерти желязна, а Преси преграква на второто си парченце на общите мероприятия на Пайнер.

 

Страхотни постове! Удоволствие е да бъдат прочетени. :1000 (33):

Link to comment
Сподели в други сайтове

За Преса - кога цяла голяма зала на крака, от хора дошли да гледат и слушат само нея?! Кога тя ще застане без целия пайнерски катун зад себе си, да я измерим колко души ще платят по 20-30 лева да идат да я слушат на билети? Кога ще пее 3 часа само хитове, с бенд, кога ще изпълни сцената с присъствие на жена, която знае коя е и къде е, а не да се хили като зелка и малоумница?! Да проверим милиончетата в тубата каква работа вършат и на коя песен точно "голямото" гласче ще падне и няма да можем да си изкараме репертоарчето от Кости, Оцко, Ганев и сие актуални?!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

SG, можеш ли да ми посочиш актуален хит на Лили Иванова?

Защото аз я слушам бая годинки, ценя творчеството, което има, както и желанието да пуска винаги нови неща. Но специално последния албум е доста слаб, изтъркан, почти нищо не се откроява и не ми въздейства, като изключим 'Стъклени стени" и "Едната любов", които пък какви хитове са?!

Понякога говорите за неща (в случая изпълнители) доста шаблонно, без да сте задълбали и да познавате обстоятелствата от всички ъгли, дълбинно и обстойно. Казал някой, че Лили била имала винаги хитове - дай да я дадем за пример. Ами, не - в момента няма. Но залите са пълни и ще прави три поредни концерта в НДК, защото има глад и желаещи.

Казал някой, че Марга и Йордана били големите звезди и гласове - хоп, тежали повече от Глория. Ами... Не! Жената излъчва толкова много достойнство, докато те станаха за резил за най-дребнавите и смешни неща пред цяла България. Глория не го е допуснала и едва ли ще го направи, именно заради самочувствието на красива и успяла жена! Евала за което!

Поздравления и за този ти коментар! Аз съм бил на 4 концерта на Лили - Арена, НДК два пъти и Античен театър в Пловдив. Да, пееща е жената. Знам й повечето песни, но и тя, подобно на Глория, пее едно и също и държи да пее и новите песни, които не са хитове. Хит от последните 10 години й е "За тебе бях". Всичко останало е мудно, минорно, джазово и никой не го знае, нито отива на концертите й заради тези песни. Отиват заради старите хитове, а от тях тя пее само "Щурче". Говоря за най-големите хитове, които са 5. Иначе популярни песни Лили има поне 30. Така че, знам за какво говориш - ние сме запознати отблизо и просто ни правят впечатление някои неща, не говорим наизуст.

 

Един от най-големите хитове в жанра и въобще:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неслучайно те попитах на колко години си... :mf_surrender:

Не спираш с инфантилните изцепки и лиготии! С какво Камелия се е насрала, че Преслава била "над нея", та вече толкова примираш от кеф на това тъпо клипче с надрусания Ицо?

Мислех, че най-смешното нещо ще е "осъзнавате ли какво е направила Преси за нас, как е жертвала личното си щастие, за да има хитове и да сме щастливи ние", но очевидно не си взе бележка и продължаваш!

Нещо много сериозно ми влизаш в полезрението и усещам, че ще последваш съдбата на Джигата и лелка ти Ан! :gun_bandana:

:1000 (29):

 

Успокой се и си пусни Ивана. Публикувай 2,3 нейни клипчета и готово. Разбирам, че не понасяш Преслава и че не ти изнасят някои неща. :)

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

:1000 (29):

 

Успокой се и си пусни Ивана. Публикувай 2,3 нейни клипчета и готово. Разбирам, че не понасяш Преслава и че не ти изнасят някои неща. :)

Същества, пропити с толкова наглост, не заслужавате друго! :gun_bandana:

Не знам колко пъти да ти натъртвам, че няма да ти хареса полемиката с мен! Сега публикувам клипчета на Глория, на Ивана ще бъдат по-натам! Във форума ше се коментира истинска музика и можещи певици, а не някакви алчни мастии и подлоги!

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Километричните постове и ваденето на вода от 100 кладенеца не помага за хвърляне на прах в очите. Аз и Ванчо най-вероятно сме с по 5-10 години по-малки от вас и ясно виждаме хората около нас колко се вълнуват от чалгарките стара генерация. В дискотеки не са канени не защото не искат, а защото отблъскват младото поколение. По концертите им ходят хора от тяхното време. И то такива които им симпатизират, а такива не са много. Отдавна дори те не слушат чалга и са се отдръпнали от тая култура.

 

Не веднъж съм искал да пусна на домашни или просто така песни на Глория и хората реагират много кофти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

 

 

Глория може достатъчно - 3 хита в различни стила, с 3 различни настроения!

 

Сигурна съм, че с новия албум ще размаже плейбек пачаврите отново!

Сложи сега тези песни до "Ветрове", "За тебе бях", "Без правила", "Този свят е жена", които Лили е издавала между 60 и 70 години. А на Глория са излезли като е била на 40. Сериозно ли не се вижда какво имам в предвид?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има начин да се излезе на глава с хора, които са под 23-24 години относно Глория, мегахитовете й и приноса й за попфолка като цяло. Те са живели в друго време, не са станали свидетели на повечето от нещата, за които говорим. Доста от песните й изобщо не са ги чували, а дори и някой да си е направил труда да им хвърли едно ухо, сигурно си е помислил, че звучат ретро и нафталинено, имайки предвид смяната в звученето през различните десетилетия.

 

Днешните млади са откърмени с Преслава. Те си спомнят изживяната еуфория от моментите, в които "Лъжа е" и "Лудата дойде" са били хитове. Усещането им е различно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Във форума ше се коментира истинска музика и можещи певици, а не някакви алчни мастии и подлоги!

 

:roll1: :roll1: :roll1:

 

Рече и отсече! Аз, като ти казах, че баба ми е родена на твоята дата и, че е генерал-фелдфебел, ти викаш "мани ги тия дати и зодии". Ти си преродената ми баба. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има начин да се излезе на глава с хора, които са под 23-24 години относно Глория, мегахитовете й и приноса й за попфолка като цяло. Те са живели в друго време, не са станали свидетели на повечето от нещата, за които говорим. Доста от песните й изобщо не са ги чували, а дори и някой да си е направил труда да им хвърли едно ухо, сигурно си е помислил, че звучат ретро и нафталинено, имайки предвид смяната в звученето през различните десетилетия.

 

Днешните млади са откърмени с Преслава. Те си спомнят изживяната еуфория от моментите, в които "Лъжа е" и "Лудата дойде" са били хитове. Усещането им е различно.

Да, всички знаем че е била много години лидер, че е от първите чалгарки направили и създали самата чалга, има много стойностни песни(от които половината са ми любими), че има класа и стил, че не се продаде на комерса и т.н и т.н Евала за всичко, но последните 10 години(дори повече) тя какъв фактор е в музиката? Колко хита има? С каква актуалност е? С какво допринесе? Колко песни на нивото на "Крепост" има? Каква тежест е получила в обществото, че да се сравнява с Лили Иванова и Селин Дион? Колко участия има? Какви гледания има? Концертите й, което е единствената й сила - силни колкото за име което изкарвате в жанра ли са? Променила ли е гадния си маниер и самочувствие, държи ли се адекватно като голяма звезда? Колко албума и тиража издаде/продаде?

 

Тва ви обясняваме, че тя е паузиран изпълнител и вие си витаете някъдеее във старите времена когато е БИЛА, а не е сега.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Километричните постове и ваденето на вода от 100 кладенеца не помага за хвърляне на прах в очите. Аз и Ванчо най-вероятно сме с по 5-10 години по-малки от вас и ясно виждаме хората около нас колко се вълнуват от чалгарките стара генерация. В дискотеки не са канени не защото не искат, а защото отблъскват младото поколение. По концертите им ходят хора от тяхното време. И то такива които им симпатизират, а такива не са много. Отдавна дори те не слушат чалга и са се отдръпнали от тая култура.

 

Не веднъж съм искал да пусна на домашни или просто така песни на Глория и хората реагират много кофти.

Вие си виждате това, което искате да видите - конкретно това около вас.

Как пък всеки път, като съм на ресторант, чувам да звучат песните от "Пътеки", да не говорим за стари балади като "Откраднат миг"... На Глория песните като цяло обаче не са за заведения, за оркестри - повече поп звучене има в тях, не се играят кючеци на тях, не се изригва и не се пие. Аз пък много пъти съм пускал на домашно на хората Глория и те се кефят. Дори дуетите със Симона се знаят - ставал съм свидетел как майки с дъщери са се поздравявали с тях. Името на Глория не се свързва с най-върлата чалга и трябва да ти кажа, че на последния й концерт в НДК нямаше простаци, миризливци или просто разни любопитковци. Всички, които бяха там, знаеха защо са там. Пусни си да видиш - от деца до възрастни хора. Възможно най-малко хора от малцинствата. Имаше страшно много народ с фасон, с костюми, с професии. Извинявай, ама това при другите чалгарки кога ще се случи?

В крайна сметка, дори Галена и Емилия бяха на концерта, не Глория на техен. Знаем, че не ви отърват някои неща, ама как може точно на Глория успехите да не ви изнасят... Трябва да се радвате, че отсрамва тоя скапан жанр. Щото Боршош позволи концерта й да се случи, но отряза сборките на Пайнер. Повече букети на концерт в живота си не бях виждал, на всяка песен букети. Това е уважение. И го прави за себе си и хората, а не като Лили Иванова, дето слага по 100 лв билети, лакомото животно, а после не се снима с никого.

"Пясъчни кули" беше най-продаван албум на 2015, надмина и Галена и Азис тогава. Други албуми няма, но Марче си изкупи тиража и си конфискува награда. За по-старите албуми пък да не говорим, че пак мачка всички с тираж.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, всички знаем че е била много години лидер, че е от първите чалгарки направили и създали самата чалга, има много стойностни песни(от които половината са ми любими), че има класа и стил, че не се продаде на комерса и т.н и т.н Евала за всичко, но последните 10 години(дори повече) тя какъв фактор е в музиката? Колко хита има? С каква актуалност е? С какво допринесе? Колко песни на нивото на "Крепост" има? Каква тежест е получила в обществото, че да се сравнява с Лили Иванова и Селин Дион? Колко участия има? Какви гледания има? Концертите й, което е единствената й сила - силни колкото за име което изкарвате в жанра ли са? Променила ли е гадния си маниер и самочувствие, държи ли се адекватно като голяма звезда? Колко албума и тиража издаде/продаде?

 

Тва ви обясняваме, че тя е паузиран изпълнител и вие си витаете някъдеее във старите времена когато е БИЛА, а не е сега.

 

Аз не виждам някой да е казал, че към днешна дата Глория е голям фактор откъм гледания в youtube. Но това, което прави с концертите е нечувано постижение към 2018 година, та тя пълни зали в сума ти градове, направо цяло турне из държавата направи на цени на билетите от 10 до 20 лв. Кой друг може да го направи? Никой. Говорим за турне из цяла България.

 

Участия може да има много повече от това, което поема, но тя от години не желае да ходи да си дава здравето по нощите. Сънят й е важен, почивката, здравословното хранене, тя не е на 25 години.

 

Викаш песните през последните 10 години. Ами през последните 10 години има страхотни песни - главно баладите + "Ненаситна". "Прегърни ме" тъпа песен ли е? Мегахитове не стават, няма и как, тя не прави комерсиални песни. Ето, виж Деси Слава и Камелия, като правят комерсиални песни, случват на хитове с по 10 млн. гледания.

 

На мен единствената ми забележка към Глория в последните няколко години е, че цикли на еднакво звучене. Ония последни 3 песни дето издаде накуп преди 1-2 лета не можех да ги различа. Дето дойде и онзи лаф, че все се топи като кубче лед в текстовете си. Те и най-върлите й фенове я критикуваха за това.

 

Относно албумите - Глория е най-продавания попфолк изпълнител и към днешната дата. Знаеш, че тия, които пълнят дискотеките, посмъртно няма да се бръкнат да дадат пари за албум на Преслава или който и да е друг клубен терминатор. Но тия, дето пълнят концертните зали на Глория, купуват. Последният й албум беше най-продаван за годината, в която излезе.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво ми изтъквате глупости от рода "всеки българин знае Глория" ... да не би да има българин, който да не знае Преслава? :mf_surrender: Много нелепици се пишат, някои хора си живеят в капсула, останала някъде около 2000 г. ;)

 

Факт е, че от 2004 насам, а това са почти 15 години, ако изключим двата концерта и няколко хубави балади (повечето от които не са хитове), Глория с нищо друго не може да се похвали!

image.png.e4d79a7858ccaaecb16208cc241a64fe.png

    Пиян изпрати ми цветя, на всички разкажи че съм твоята история.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие си виждате това, което искате да видите - конкретно това около вас.

Как пък всеки път, като съм на ресторант, чувам да звучат песните от "Пътеки", да не говорим за стари балади кат "Откраднат миг"... На Глория песните като цяло обаче не са за заведения, за оркестри - повече поп звучене има в тях, не се играят кючеци на тях, не се изригва и не се пие. Аз пък много пъти съм пускал на домашно на хората Глория и те се кефят. Дори дуетите със Симона се знаят - ставал съм свидетел как майки с дъщери са се поздравявали с тях. Името на Глория не се свързва с най-върлата чалга и трябва да ти кажа, че на последния й концерт в НДК нямаше простаци, миризливци или просто разни любопитковци. Всички, които бяха там, знаеха защо са там. Пусни си да видиш - от деца до възрастни хора. Възможно най-малко хора от малцинствата. Имаше страшно много народ с фасон, с костюми, с професии. Извинявай, ама това при другите чалгарки кога ще се случи?

В крайна сметка, дори Галена и Емилия бяха на концерта, не Глория на техен. Знаем, че не ви отърват някои неща, ама как може точно на Глория успехите да не ви изнасят... Трябва да се радвате, че отсрамва тоя скапан жанр. Щото Боршош позволи концерта й да се случи, но отряза сборките на Пайнер. Повече букети на концерт в живота си не бях виждал, на всяка песен букети. Това е уважение. И го прави за себе си, а не като Лили Иванова, дето слага по 100 лв билети, лакомото животно, а после не се снима с никого.

Аз фен или антифен на Глория съм, че тя да участва по някакъв начин в живота ми? Казвам го като страничен наблюдател. Всеки ще го удари носталгията и ще пусне стара песен и ще се сети за отминалите дни, но до там. Тя искаш или не е изгубила това което е имала някога, както и всяка друга чалгарка. Целия жанр и държавата ни практикуват музиката като нещо временно и за това е виновен слушателя и политиката на бизнеса.

Факт е, че тя е единствената която не се продаде на комерса и не промени стила си, но зацикли много стабилно. Малко хитове успя да прокара във времето като Камелия и Ивана. Единствената е "Не сме безгрешни".

 

Престанете да се опитвате толкова всячески да ни насадите такива неща в главата, защото не сме прости и си имаме глави на раменете Приемете че има различна от вашата гледна точка и че все пак не сме поредните 20 годишни, които просто игнорират Глория, а са й обърнали внимание. ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не виждам някой да е казал, че към днешна дата Глория е голям фактор откъм гледания в youtube. Но това, което прави с концертите е нечувано постижение към 2018 година, та тя пълни зали в сума ти градове, направо цяло турне из държавата направи на цени на билетите от 10 до 20 лв. Кой друг може да го направи? Никой. Говорим за турне из цяла България.

 

Участия може да има много повече от това, което поема, но тя от години не желае да ходи да си дава здравето по нощите. Сънят й е важен, почивката, здравословното хранене, тя не е на 25 години.

 

Викаш песните през последните 10 години. Ами през последните 10 години има страхотни песни - главно баладите + "Ненаситна". "Прегърни ме" тъпа песен ли е? Мегахитове не стават, няма и как, тя не прави комерсиални песни. Ето, виж Деси Слава и Камелия, като правят комерсиални песни, случват на хитове с по 10 млн. гледания.

 

На мен единствената ми забележка към Глория в последните няколко години е, че цикли на еднакво звучене. Ония последни 3 песни дето издаде накуп преди 1-2 лета не можех да ги различа. Дето дойде и онзи лаф, че все се топи като кубче лед в текстовете си. Те и най-върлите й фенове я критикуваха за това.

 

Относно албумите - Глория е най-продавания попфолк изпълнител и към днешната дата. Знаеш, че тия, които пълнят дискотеките, посмъртно няма да се бръкнат да дадат пари за албум на Преслава или който и да е друг клубен терминатор. Но тия, дето пълнят концертните зали на Глория, купуват. Последният й албум беше най-продаван за годината, в която излезе.

Глория е голяма за чалгата, но не и за българската музика. Концертите, тиражите и вс изреждани от вас естрадата ги правят 10 пъти повече, така че не върви.

А от към песни Глория е в тотална дупка. Аз нейна песен не харесвам от 2010, това са 8 години.

 

Тази Глория ми харесва, а не това което е в момента. Научете се да критикувате всичко, а не избрано.

П.с Глория няма нито една добра балада последните години на нивото на Десовите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...