Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

Сърбите нас ни свързват само с кашкавал, бяло саламурено сирене, Стоичков и "све сърбе на върбе". Това е неприятната истина....

 

А що се касае за коментарите за песента, те са само два, като единия си е чиста шовинистична сърбоманска история.

и Азис. Всички големи сръбски звезди го уважават и знаят, че е дори на по виското от тяхното ниво и доста по успешен извън държавата си, отколкото са сръбските непоносими изпълнители

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

и Азис. Всички големи сръбски звезди го уважават и знаят, че е дори на по виското от тяхното ниво и доста по успешен извън държавата си, отколкото са сръбските непоносими изпълнители

 

Напротив, ползват го само за подгряване, когато имат концерти тук. Знаят, че е популярен и че е педал, но го знаят само певците. Обикновените сърби хич...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По всичко личи какъв фактор е била и Рени там, щом я помнят и до днес без да е издавала сръбски албум от години. Даже я припомнят на 'актуалните' Бг диви там, които твърдят, че са единствени и неповторими.

На Преслава вече доста й личи бременността. Ще вземе наистина да се окаже, че е забременяла още в края на 2017 и термина наближава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Напротив, ползват го само за подгряване, когато имат концерти тук. Знаят, че е популярен и че е педал, но го знаят само певците. Обикновените сърби хич...

Това не е вярно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това не е вярно.

 

Моите наблюдения са такива. Имам се за патриот и не мразя циганите толкова, колкото личи в постовете ми, но това видях в предните 30 години.....

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Напротив, ползват го само за подгряване, когато имат концерти тук. Знаят, че е популярен и че е педал, но го знаят само певците. Обикновените сърби хич...

Да, толкова е неизвестен там, че скоро сръбския кавър, който пусна преди няколко месеца, ще мине оригинала ;)

 

Фокси, Азис е фактор във всички балкански страни и популярен в много европейски държави.

 

Колкото и да не траем циганина, той е на светлинни години пред всичките си колеги в България. За хубаво или за лошо

 

Общо взето Азис и Слави Трифонов играят в друга лига, в която ни Кама, ни Деса, ни Преса могат да влезнат ...

 

Фолк идолът Азис има повод да празнува – „Хабиби”, песента, вакрала го в касация на New York Times за музикални диктатори през 2016-та, може да му донесе около 50 000$ печалба от YouTube. „50 милиона гледания за година и половина! „Хабиби” - много мога да кажа, но както забелязвате си мълчa. Май е време да се захващам с нова песен?!”, написа Костинбродския славей под благодарствено меме с колосалната цифра във Фейсбук. Хитът имаше световен отзвук в социалните мрежи, като освен от свои колеги фолкидолът получава клипчета

с преизпявания на шлагера от Тайланд, Виетнам,

Турция и Англия. Това настървява още повече интереса на воайорите към оригиналното видео, а оттам скача и приходът, който звездата ще прибере от авторски права. По груби сметки минималната сума, която един БГ артист получава за 1000 гледания, е около $1, научи „Монитор” от сигурни източници в музикалния бранш.

 

Вече 9 държави са закупили правата на „Хабиби”, а заради грандиозния й успех хамелеонът на поп-фолка с железен бизнес нюх бе заявил на феновете си, че ще мълчи поне година, за да се разгърне напълно потенциала на песента. Баладата отприщи лавина от истерия и обожание по Азис в Турция, където той пее вече през месец в клубове с капацитет от минимум 2000 души и винаги е посрещан като световна звезда – ескортиран е с хеликоптер, разхождан е из града с лимузина, а гримьорната му в заведението винаги е с размер на тенис корт.

 

Тази пролет, година след като даде интервю за турската CNN, Азис

получи поредното признание от чужда медия

– румънската национална телевизия Antena 1 направи филм за него. В севрната ни съседка Васко мачка конкуренцията с друг свой шлагер - „Сен Тропе”, чиито кавър бе записан от местен изпълнител.

 

След симпатиите, които отприщи на тема "социални послания" у родните интелектуалци, видеото към „Мотел“ на Азис получи напоително представяне и в Тhe Economist 1843. Лондонското списание включва Костинбродския славей в статия със заглавие „Какво слуша света“, в която герои са още артисти от Египет, Китай и Индия. Азис открива материала като топ представител на „чалгата-форма на купонджийска музика, събрала турските ритми, балканския фолклор и елементи от западния поп“. Според автора Азис излиза тотално от клишето на жанра и предизвиква табутата в страна, в която и „гей ромите, и хомосексуалните общности все още виреят в стигма“. В „Мотел“ той заменя полуголите жени и скъпите коли, експлоатирани в чалгата, с група редови граждани в автобус. Възрастна двойка си говори с лесбийки, млад циганин споделя водата си с давещ се скинар. Те стискат ръцете си. Апела към толерантност донесе на видеото вече 18,8 милиона гледания.“, констатират от The Economist.

 

През последните две години покрай успеха на „Хабиби“ Азис получи един час в прайм тайма на турската CNN, а New York Times го обяви за един от съвременните музикални диктатори. Миналата година румънската национална телевизия Antena 1 направи филм за него. Материалът за предаването Observator бе със заглавие „Азис е Лейди Гага на Балканите” и в него Васко признава, че още от 7-годишен е заявил бъдещето си като една от най-ярките звезди на България. „Чувствах, че съм целунат от Господ. В началото хората тук искаха да ме слушат, но не искаха да ме гледат заради скандалния ми имидж. Когато нося токчета се чувствам като жена, но когато сложа мъжки дрехи съм абсолютен мачо.”, обясни тогава на приличен английски Васко.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преси милата май не разбра въпроса когато я питаха дали пее само по концерти и турнета или има и клубни участия и от раз "Концертии" :3fdb8960598fa63e:

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Преслава има страшна харизма и привлича веднага погледите върху нея. Предпочитам сърбите да ни свързват с певици като Преслава, Десислава, Глория, Ивана... отколкото с такива, които държат микрофона на обратно. Може и още някой дует със сръбски изпълнител да чуем. ;)

Коментарите под видеото са 90% положителни, даже искат да чуят песента и на сръбски. Яд ме е, че не е изпяла "Не се изтриваш"... щеше да ги разбие. Въпреки, че и "Няма да ти пиша" стана доста голям хит.

 

Ако зависи от Кеба, веднага ще направят още една песен. :1000 (29): Виж, че в интервюто каза, че може да запишат и по-бързо парче. Иска му се ама едва ли ще го огрее.

 

Аз се изненадах, че пуснаха откъси от Феномен, Лудата дойде и Пиши го неуспешно. Очаквах нещо по-старо.

 

Иначе тая песен е много яка. Не знам коя е певицата, но в муцуната ми прилича на Цеца. Зариби ме.

 

 

 

 

tumblr_pmldddChYM1tdxyhao8_400.png
Link to comment
Сподели в други сайтове

Доста тъпо беше гостуването й. Тя самата беше някаква дървена и мълчалива, без грам емоция. Отговаряше като по задължение.

Можеше да избере някаква по-хубава песен да изпее.

За Мария Шерифович как тактично замълча. :1000 (29):

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако зависи от Кеба, веднага ще направят още една песен. :1000 (29): Виж, че в интервюто каза, че може да запишат и по-бързо парче. Иска му се ама едва ли ще го огрее.

 

И с какво точно намаза Кеба? От случая се възползва само Преслава, като трябва да му благодари, а не да му отказва следваща песен, както предричаш. Ако си мислиш, че би отказала още изяви там си в грешка. Кой знае как си мечтае за още дуети, след като я видяхме толкова нахъсана и горда, че се изцепи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...