Jump to content



Поп фолк скандали


Препоръчани коментари

  • Отговори 4,9k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Чувал съм тази теория и преди. Не я подкрепям. Имат прилика, но да се нарече Astatos оригинал на Luda za tobom ми се вижда прекалено. По тази логика половината нови авторски песни в българския попфолк са кавъри на малко по-стари хитове.

 

Ами те реално така са пипнати, че да не могат да се търсят авторски права и не се водят съвсем кавъри ако е гепнат само отсвир или доколкото там ноти беше позволено.

Точно така, крадат като побъркани. Фивос примерно има екип от 20 души, който рови цял ден в сайтове и слуша радиа от Индия и Пакистан, за различни и нетипични отсвири. С това не казвам, че той не е гениален аранжор. Просто е крадец "на дребно", който се "вдъхновява", с проблясъци от други географски ширини. В нашите медии преди 15-ина години бе доста иронизиран, като дойде в Пайнер да си потърси правата, на "Искаш ли да правиш любов с мен", щото разбрал как станала голям хит тук. Но Ленко Драганов му пусна арабският оригинал, от който и той е крал, та там свършиха нещата. И понеже гърците са нагли като сърбите.... който трябва направи така, че целите балкани да разберат за този измекяр.

Искаш да правиш любов не е била никога и никъде хит. В Гърция преди Фивос е имало стотици талантливи композитори, от които са се вдъхновявали целия свят. Изобщо не ги сравнявай с крадливите сърби, които така тачиш от години.

Дори не можеш да дадеш примери за Фивос, както Панчо направи с Брененото творчество, но все да се изкажеш... Още повече че дори и последната песен на Кама е гръцка. Не случайно мис чичовци се вдъхновява често от гърците. Много по добри музиканти и по талантливи са от другите балкански народи...

 

 

 

Обаче има някакъв луд Галенов фен, който през 6 часа спами с по 30-40 коментара един след друг с иконки. Поне 300 коментари вече наброявам от въпросния индивид.

Казвам го във връзка с това, че някой вчера се изцепи как видиш ли Галена била на нивото на рапърите по коментари и лайкове. Е не е. 1/4 от коментарите и са от фейк потребител с цел да и помпа цифрите. А актуалните бг звезди премиерно правят по над 5000коментара и повече лайкове на 100 000к гледания.... На гледанията на Галена, знаем Криско кви лайкове и коментари има.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какво ли става с момичетата от "88"...

За малкото време, в което се изявяваха, имаха не една и две много добри песни.

 

Всички създадоха семейства, а числото 8 не спира да ги преследва - заедно имат 8 деца :D Но вече са далеч от музиката. Само Веси направи 5 песни сама, Дени също се изявяваше в разни програми като певица и танцьорка след разпада. Жалко, какъв бум бяха..

Link to comment
Сподели в други сайтове

Казвам го във връзка с това, че някой вчера се изцепи как видиш ли Галена била на нивото на рапърите по коментари и лайкове. Е не е. 1/4 от коментарите и са от фейк потребител с цел да и помпа цифрите. А актуалните бг звезди премиерно правят по над 5000коментара и повече лайкове на 100 000к гледания.... На гледанията на Галена, знаем Криско кви лайкове и коментари има.

Аз бях писал за коментарите, но за лайковете не знам кой. Но коментарите първото денонощие действително се доближаваха на нивото на поп-рап песните, излезли в последните седмици- на Скандау и Чарли, Криско, V:rgo и TRF, Алекс и Влади и т.н. Някъде между 1000 и 2000 или дори по-малко имаха въпросните за денонощие, а не са много чалга звездите, които са доближавали това- за тази година май само Галена е с цифра от почти 1000. Но не е изключено някои профили наистина да са фейк, не съм ги гледал.

А за големите поп-рап хитове от преди това не съм следил, може и повече хиляди да са имали. Сравнението ми беше с настоящата ситуация в двата жанра, може би е трябвало да го уточня.

 

Няма ли някой да й пише на Галена да сменят тъпата тъмна обложка!

Гледам, че тук вече няколко пъти се пише за тъмната обложка, но не съм сигурен защо тя би пречила на видеото? Мен даже ме радва това неоново излъчване, създава усещането именно за нещо 'космическо'.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искаш да правиш любов не е била никога и никъде хит. В Гърция преди Фивос е имало стотици талантливи композитори, от които са се вдъхновявали целия свят. Изобщо не ги сравнявай с крадливите сърби, които така тачиш от години.

Дори не можеш да дадеш примери за Фивос, както Панчо направи с Брененото творчество, но все да се изкажеш... Още повече че дори и последната песен на Кама е гръцка. Не случайно мис чичовци се вдъхновява често от гърците. Много по добри музиканти и по талантливи са от другите балкански народи...

 

1000%20(29).gif1000%20(29).gif1000%20(29).gif

Айде първия хилеж за деня е благодарение на теб. Мис Чичовци, майна. 1000%20(29).gif Грешката е вярна! :3fdb8960598fa63e:

 

btw според мен основна цел на поста му беше да вметне така.. по между другото ( :3fdb8960598fa63e: ), че "Искаш да правиш любов с мен" била голям хит. :) А той дори й обърка заглавието. 1000%20(29).gif Не беше голям хит. Пускаше се по Планета с някаква лайв версия и може би чат-пат в дискотека, но нямаше и грам място за сравнение с "Ти си виновен" и "Стрелките спират" от същия албум/макси сингъл. Иначе нелоша песен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

1000%20(29).gif1000%20(29).gif1000%20(29).gif

Айде първия хилеж за деня е благодарение на теб. Мис Чичовци, майна. 1000%20(29).gif Грешката е вярна! :3fdb8960598fa63e:

 

btw според мен основна цел на поста му беше да вметне така.. по между другото ( :3fdb8960598fa63e: ), че "Искаш да правиш любов" с мен била голям хит. :) А той дори й обърка заглавието. 1000%20(29).gif Не беше голям хит. Пускаше се по Планета с някаква лайв версия и може би чат-пат в дискотека, но нямаше и грам място за сравнение с "Ти си виновен" и "Стрелките спират" от същия албум/макси сингъл. Иначе нелоша песен.

Мис чипровци, мис чичовци. Все е вярно :roll1:

Дори Няма да ти кажа не бе по успешна от въпросната. Тя пък бе инспирирана от Дуду на Таркан.

Да, разбира се, че поста му целеше това, но на мен по скоро ми припомни как не си е отправила авторските права нито с Таркан, нито с Фивос.

Всъщност макар и донякъде успешни Стрелките и Ти си виновен, това бе годината, която Камелия изпадна от топ 3 и дори дълго чакания макси сингъл не успя да достигне успеха на предните и албуми с мегахитове. Не случайно лятото атакува вече с нова песен - Няма изход, в чийто клип няма да коментирам косата и :hahaha:, но и тя не се отличи. Може би беше дори най слабата от на 8те прими от Планета Прима.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз бях писал за коментарите, но за лайковете не знам кой. Но коментарите първото денонощие действително се доближаваха на нивото на поп-рап песните, излезли в последните седмици- на Скандау и Чарли, Криско, V:rgo и TRF, Алекс и Влади и т.н. Някъде между 1000 и 2000 или дори по-малко имаха въпросните за денонощие, а не са много чалга звездите, които са доближавали това- за тази година май само Галена е с цифра от почти 1000. Но не е изключено някои профили наистина да са фейк, не съм ги гледал.

А за големите поп-рап хитове от преди това не съм следил, може и повече хиляди да са имали. Сравнението ми беше с настоящата ситуация в двата жанра, може би е трябвало да го уточня.

Гледам, че тук вече няколко пъти се пише за тъмната обложка, но не съм сигурен защо тя би пречила на видеото? Мен даже ме радва това неоново излъчване, създава усещането именно за нещо 'космическо'.

В това отношение рапърите нямат стигане. По гледания може и да си ги мерим, но по лайкове и коментари фолка е далеч. Че то парчета с по 3 милиона от бг рапа имат по 3000коментара и 30 ка лайка. Галин беше най близо преди в това отношение. Не са нито Галена, нито Преслава. Но и него вече хич го няма...

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всъщност макар и донякъде успешни Стрелките и Ти си виновен, това бе годината, която Камелия изпадна от топ 3 и дори дълго чакания макси сингъл не успя да достигне успеха на предните и албуми с мегахитове. Не случайно лятото атакува вече с нова песен - Няма изход, в чийто клип няма да коментирам косата и :hahaha: , но и тя не се отличи. Може би беше дори най слабата от на 8те прими от Планета Прима.

 

Много правилни наблюдения. "Виновен" прозвуча в ефира на Нова, в първия "Биг брадър" евър. Пя го Стойка Пипирудата. По онова време все още и млади, и стари зяпаха като хипнотизирани в телевизора. Все пак беше 2004, а и първият Биг Брадър в България... По-голяма реклама от това - здраве му кажи. И въпреки това, да, беше хит, но за първи път усетих вътрешно, че Камелия поема по пътя надолу... :confused: Червената коса също беше грешка според мен.

 

"Няма изход" сигурно е най-слабия сингъл в кариерата й. Звучи като подигравка в сравнение с песни като "Залеза" и "Защо повярвах". Сигурно на турнето си е припотявала мишниците, като е гледала какъв прием има парчето. :3fdb8960598fa63e:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Виж Слави, знаеш че не бих намекнал нещо ако не са ми казали достоверни хора. Не знам защо въпросните се правят на ударени, след като до преди малко носеха от 9 кладенеца вода относно конспирации срещу Галя. Да са живи и здрави и да правят повече секс им пожелавам.

Защо не я прецакаха с предните 2? Мислиш ли, че Райна е такава сила, че да поражда подобни действия в работещите за Пайнер или злоба в колежките и.

Бъди сигурен, че всеки фен след флоп на фаворитката си, си мисли като теб. Дори аз си го мислех до Смени паролата си за Деса. Но причината не е, че някой ги съботира, а че не са си свършили работата според предпочитанията на публиката.

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мис Чичовци беше и Мис Планета. :1000 (29): :1000 (29):

 

Искаш да правиш любов с мен... тя Кама имаше 2-3 песни с подобно име. Никакъв хит не е била. Кама имаше 2-3 хита от албум, другото винаги е било пълнеж. Може би само от първия й албум имаше малко повече.

 

Как ви се струва песента на Луна по музика на Искрата и текст на Папи (Пепа) Транс. :lol: :lol:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Луна пръсна

Супер забавната!

 

В това отношение рапърите нямат стигане. По гледания може и да си ги мерим, но по лайкове и коментари фолка е далеч. Че то парчета с по 3 милиона от бг рапа имат по 3000коментара и 30 ка лайка. Галин беше най близо преди в това отношение. Не са нито Галена, нито Преслава. Но и него вече хич го няма...

Децата и тийновете явно си правят доста профили и цъкат. А това може би води и до някои доста странни аномалии и в поп-рапа. Сега гледам, че Алекс и Влади имат с няколко хиляди повече коментари от другите две посочени от мен песни, а като звезди със сигурност не са по-големи от Криско и Скандау. Не е изключено и там да има фенчета, които правят куп профили, за да изглежда по-впечатляваща цифрата.

Както и да е, за мен лично гледанията са най-важните, макар и да са манипулируеми. Но ако приемем, че по-голямата част не са, това показва най-добре интереса, независимо дали имаш личен профил или не. Споделянията също, между другото. Там чалга изпълнителите също са доста добре.

 

А Камс всъщност даже беше гост в първия Биг Брадър и самата тя си изпя Ти си виновен. Даже и интервю й бяха взели. Много й се кефех тогава, макар и вече да не й бях чак такъв фен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много правилни наблюдения. "Виновен" прозвуча в ефира на Нова, в първия "Биг брадър" евър. Пя го Стойка Пипирудата. По онова време все още и млади, и стари зяпаха като хипнотизирани в телевизора. Все пак беше 2004, а и първият Биг Брадър в България... По-голяма реклама от това - здраве му кажи. И въпреки това, да, беше хит, но за първи път усетих вътрешно, че Камелия поема по пътя надолу... :confused: Червената коса също беше грешка според мен.

 

"Няма изход" сигурно е най-слабия сингъл в кариерата й. Звучи като подигравка в сравнение с песни като "Залеза" и "Защо повярвах". Сигурно на турнето си е припотявала мишниците, като е гледала какъв прием има парчето. :3fdb8960598fa63e:

Добре, че за турнето беше сложила плитки, че слабото парче щеше да е последното нещо, от което би и се приплакало при подобна коса... :1000 (29):

 

Помня, че като Кама се направи червена и пусна фотосесията с кожите върху мъже, Малинажа писна, че била изкопирана :1000 (29):

Цецо Андреев също и вика Малинаж в Брадъра. Явно често фолк певоците споделят писанията ни тук с антуража си и всяка си знае прякора и съгрешенията в очите на феновете :hahaha:

 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много правилни наблюдения. "Виновен" прозвуча в ефира на Нова, в първия "Биг брадър" евър. Пя го Стойка Пипирудата. По онова време все още и млади, и стари зяпаха като хипнотизирани в телевизора. Все пак беше 2004, а и първият Биг Брадър в България... По-голяма реклама от това - здраве му кажи. И въпреки това, да, беше хит, но за първи път усетих вътрешно, че Камелия поема по пътя надолу... :confused: Червената коса също беше грешка според мен.

 

"Няма изход" сигурно е най-слабия сингъл в кариерата й. Звучи като подигравка в сравнение с песни като "Залеза" и "Защо повярвах". Сигурно на турнето си е припотявала мишниците, като е гледала какъв прием има парчето. :3fdb8960598fa63e:

 

Винаги ме е дразнило това у теб, че успяваш да ме накараш да си представя гнусните и вулгарните ти асоциации. :1000 (24):

 

2003 година се забеляза как Кама издиша. Така ми липсваш стана хит, но не достатъчен за да държи цяла година. В същата година Анелия и Ивана бяха стотици пъти по-силни. Даже и Гло.

 

Но е интересно, че и при Деса имаше известен отлив. Беше малко по инерция. И пускаше песни като луда. Думи две се открои, но само защото имаше статут на звезда. Дори си мисля, че напускането й се отрази доста добре. Иначе щеше да бъде смачкана от конкуренцията и това щеше да личи ярко още на концерта 2 години Планета ТВ. Няма те до мен също е много любима песен, но грам не можа да се разгърне, след като я разкараха от есенната компилация (на която пуснаха два тиража).

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всичко 6 в новия проект на Галена. Само...тази леопардова одежда. Защо? Нарочно ли я е навлякла?

Да. Животинските принтове /особено змийско и леопардово/ и неоновите цветове са най-модерното нещо този сезон. Цура също е с 3 животински принта в "Грешка беше" (1, 2, 3). Добри даже още през август ги облече и двете за рд на Шрек-младши така.

 

И на мен точно това ми бърка в здравето. :D Крайно неподходяща и единственият елемент, който сваля нивото на видеото.

Галена няма как да сваля нивото с подобни визии (1, 2, 3, 4, 5). От малкото адекватно облечени чалга певици е. Вижте какви принтове и цветове носят по света последните месеци и тогава я набеждавайте за "циганка":

Ким К. (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)

Кайли Дженър (1, 2 плюс 3 - кукла Барби в кутия за Хелоуин 2018, като Галош на рд на Планета 2017)

Сестрите Хадид (1, 2, 3)

Риана (1, 2)

Синди Кимбърли (1, 2)

Mara Teigen (1, 2, 3)

1, 2, 3, 4 и още 1 милион модни блогърки и сайта...

Ето и от нашите ширини малко:

Гери-Никол (1, 2, 3, 4)

Дара (1, 2, 3)

Тита (1, 2)

Николета Лозанова (1)

Дъщерята на Радо Слънцето (1, 2, 3, 4)

Дъщерята на Цеца (1, 2, 3, 4)

Милица Павлович (1)

Йелена Карлеуша (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мис Чичовци беше и Мис Планета. :1000 (29): :1000 (29):

 

Искаш да правиш любов с мен... тя Кама имаше 2-3 песни с подобно име. Никакъв хит не е била. Кама имаше 2-3 хита от албум, другото винаги е било пълнеж. Може би само от първия й албум имаше малко повече.

 

Как ви се струва песента на Луна по музика на Искрата и текст на Папи (Пепа) Транс. :lol: :lol:

Но в този нямаше ни един тотален хит... А за класика в жанра да не говорим...

Много е интересно и различно парчето на Луна. Вече получих сърчице от нея за коментара си в ютуб. Тук още май няма тема за новия хит на Президента.

 

Супер забавната!

Децата и тийновете явно си правят доста профили и цъкат. А това може би води и до някои доста странни аномалии и в поп-рапа. Сега гледам, че Алекс и Влади имат с няколко хиляди повече коментари от другите две посочени от мен песни, а като звезди със сигурност не са по-големи от Криско и Скандау. Не е изключено и там да има фенчета, които правят куп профили, за да изглежда по-впечатляваща цифрата.

Както и да е, за мен лично гледанията са най-важните, макар и да са манипулируеми. Но ако приемем, че по-голямата част не са, това показва най-добре интереса, независимо дали имаш личен профил или не. Споделянията също, между другото. Там чалга изпълнителите също са доста добре.

 

А Камс всъщност даже беше гост в първия Биг Брадър и самата тя си изпя Ти си виновен. Даже и интервю й бяха взели. Много й се кефех тогава, макар и вече да не й бях чак такъв фен.

 

Може би децата са по активни с профилите си. След 20 по малко хора започват да се вълнуват толкова много и да са активни. Ние в Рама с изключения с отклонения. То е ясно :roll1:

 

Иначе втори и трети ден Феноменален задържа добри гледанията, но лайковете и коментарите рязко спаднаха. Имам спомен, че при Преслава първите дни бяха фурор и в това отношение, а не само гледания, но все пак и песните са много различни една от друга.

 

image.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

Визията на Галена с леoпардовата рокля е една от най-хубавите в клипа. В момента почти всички големи марки са пуснали такива модели. Правят мода за циганки според вас. Да не говорим колко звезди, включително и световни се обличат така. Аз също ги харесвам и нося. Значи всички сме циганки и селянки.

 

1a733c1293d0bb03.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

РЪЦЕТЕ ГОРЕ МИШКИ!

 

Хита на годината пристигна. Може да закриваме форума, благодаря.

 

 

 

Тая Луна... толкова ли не можа да си спонсорира видеото във ФБ да навърти гледания и да влезе в Трендинг. :gun_bandana:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Хвана ме носталгия като си припомних пак времената, в които и Рени пееше по концерти на Пайнер. Все още се надявам, че е възможно с Митака някак да заровят томахавката и пак да видим нещо такова. Макар че те и самите Пайнер вече почти не правят концерти като хората. За новия още не се знае дали въобще ще се проведе както трябва..., въпреки че тези дни забелязвам, че доста мои приятели във Фейса взеха да се тагват, че ще ходят.

 

Никой не я е нарекъл циганка (не и аз). А и думата циганка не е задължително винаги да описва нещо лошо.

Това, което мен лично ме дразни си е самата визия. Нека си е модерна, на мен лично не ми харесва как стои на Галена. Да не говорим, че няма общо с космическото излъчване на видеото. За радост само това му сваля нивото, иначе си е Топ.

 

Но в този нямаше ни един тотален хит... А за класика в жанра да не говорим...

Много е интересно и различно парчето на Луна. Вече получих сърчице от нея за коментара си в ютуб. Тук още май няма тема за новия хит на Президента.

Може би децата са по активни с профилите си. След 20 по малко хора започват да се вълнуват толкова много и да са активни. Ние в Рама с изключения с отклонения. То е ясно :roll1:

 

Иначе втори и трети ден Феноменален задържа добри гледанията, но лайковете и коментарите рязко спаднаха. Имам спомен, че при Преслава първите дни бяха фурор и в това отношение, а не само гледания, но все пак и песните са много различни една от друга.

Аз в YouTube дори не помня дали някога съм писал коментар. :1000 (29): Може би имаше 1-2 случая.

 

За моя жалост, по отношение на YouTube може би Преслава наистина ще си остане с по-големия фурор без да засягаме темата за моята теория. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...