Jump to content



Поп фолк скандали (юли 2024)


Препоръчани коментари

  • Отговори 2,2k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 14 минути, meleto каза:

Графа има поне 5 песни по над милион от същите години, в които Николина беше топ. Твърдението ти както и да го гледаме е несъстоятелно.

Ако има рай > Ти

Жалко, че клипът на Искам те не е качен, беше голям хит през 2003, въпреки че е качена преди 5 години някаква лайв версия и има половин милион. 

Въобще твърдението, че песента Ти, била повече от кариерата на Графиньо е нелепо. 

Николина имаше интересен похват - 1 песен на година и издаваше албуми като макси сингъл с няколко версии. Както Кама беше направила с Къде си ти. Затова Николина си остана с 2-3 песни общо. Да ти имам кариерата.

Факт е че към днешна дата Графа е по-актуален от Нина,но не заради хитове,а защото се изхранва от риалитита тип Гласът на България,Като две капки вода и подобни,както са и повечето попаджии де.  По-голямата част от фен базата на Алфа сигурно не знаят ни един негов хит.

Сравнението ми не е нелепо. Мелодията на Ти е топ,комбинираща няколко жанра и не може да се сравнява с мелодиите на поп бозите на Графинята нито сега,нито преди 20 години.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

Ох, един път да напишеш адекватно мнение. Много добре ги сравни! Джорджо разчита и на махалите. Истината е, че масово го научиха с Къв съм як. И за 15 годишна кариера се появи за първи път в популярни подкасти и медии. Смятай каква анонимка е бил!

Лорена се знае от върлите чалга фенове. Не знам имала ли е интервю тази госпожа в някоя сериозна медия за 10 години кариера.  Но и гласът й е твърде особен, за да направи национален бум, докато Жоржи е топ за ромската общност, която сама по себе си е инструментариум да го избута напред.

Само в “Открит микрофон” е имала интервю, никъде другаде. Джордан също няма много интервюта. Но да, и двамата се знаят от върлите чалга фенове, независимо, че Джордан стана по-популярен в последните 1-2 години. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, xroflx9 каза:

Факт е че към днешна дата Графа е по-актуален от Нина,но не заради хитове,а защото се изхранва от риалитита тип Гласът на България,Като две капки вода и подобни,както са и повечето попаджии де.  По-голямата част от фен базата на Алфа сигурно не знаят ни един негов хит.

Сравнението ми не е нелепо. Мелодията на Ти е топ,комбинираща няколко жанра и не може да се сравнява с мелодиите на поп бозите на Графинята нито сега,нито преди 20 години.

Графа винаги е бил актуален. От 1999, та до днес. Никакви реалитита не са причината. Той ги обязди едва в миналото десетилетие. КОГАТО имаше хитове като Дим да ме няма, Заедно и тн. и заради тях бе поканен за жури. Защо Николина никога не е била? Коя е тя всъщност? 3 години на върха, общо 3 песни и дотам. Че тя и Галя от Сатен къртеше с хитове

Само да допълня, че в този клип на Галя, Нина-та е статистка хахахах

Николина беше силна 2003-2005 след което потъна в дън земя. 

Няма значение колко е модерна Ти, а какъв хит е спрямо другите. Хотел ** също е супер модерна и звучи уникално и в днешни дни. Освен това е много по-голям хит, ако разчитаме на трафика.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Графа винаги е бил актуален. От 1999, та до днес. Никакви реалитита не са причината. Той ги обязди едва в миналото десетилетие. КОГАТО имаше хитове като Дим да ме няма, Заедно и тн. и заради тях бе поканен за жури. Защо Николина никога не е била? Коя е тя всъщност? 3 години на върха, общо 3 песни и дотам. Че тя и Галя от Сатен къртеше с хитове

Николина беше силна 2003-2005 след което потъна в дън земя. 

Няма значение колко е модерна Ти, а какъв хит е спрямо другите. Хотел ** също е супер модерна и звучи уникално и в днешни дни. Освен това е много по-голям хит, ако разчитаме на трафика.

Защо питаш мен? Да не си пия кафето с нея или да съм й ПР? 
 

Няма смисъл да изброявам за пореден път кои са топ имената извън чалгата. Графа не е сред тях. Може и да е бил някакъв топ в по-миналато десетилетие и в началото на миналото покрай Невидим,но от над 10 години го слушаш само ти и роднините му. 
 

Ако беше актуален както ти твърдиш нямаше най-гледаната му песен да е с 8,8 милиона. Като я сравниш с гледанията на Скандау,Тита,Криско,Гери Никол олеква сериозно.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Bunn каза:

Само в “Открит микрофон” е имала интервю, никъде другаде. Джордан също няма много интервюта. Но да, и двамата се знаят от върлите чалга фенове, независимо, че Джордан стана по-популярен в последните 1-2 години. 

Да. Джорджо излезе от сянката си. Но като гледам пак е тръгнал да се прибира в нея. Това е то one-hit wonder и да нямаш аудитория, която да те харесва като изпълнител. Дори не говорим за фенска маса. То в чалгата освен Преса, Жалка, Гло, Софка, Азис и Ивана (които правят концерти), не съм убеден че другите имат такава. Поне не е доказана група. Стораро с един концерт не знаем.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, xroflx9 каза:


Ако беше актуален както ти твърдиш нямаше най-гледаната му песен да е с 8,8 милиона. Като я сравниш с гледанията на Скандау,Тита,Криско,Гери Никол олеква сериозно.

Много пъти ще си говорим за числата явно. Чалгата (каквато Криско прави) е доминатор в Ютюб. Поп изпълнителите разполагат с радио, спотифай и телевизия. И ако отидеш на поп концерт - ще видиш колко си заблуден ако смяташ, че нямат актуални хитове. В случая Графа наистина няма хит от последните 5-6 години, но не му пречи да прави турнета и да пълни залите, както и да пуска нови неща. 

Да изчислим... Графа прави турнета всяка година. Скандау не могат да напълнят скапано читалище към днешна дата, при това на има-няма 10тата година от кариерата си. Последният им хит е Само ако бях, а ако гледаме като дует - сигурно в последните 10 години нямат общ хит. Гери Никол и Тита са отдавна в миналото и никога не са били фактор. Имат по 5 хита (които минаха и заминаха) и вече никой не се интересува от тях като изпълнители. По тази причина и новата им продукция, макар и не лоша - да се върти около милион и под милион. Само че тези числа са твърде нисък праг в чалгата, докато ако бяха за поп музика - щяха да са окей.

Единствено съм съгласен за Криско. Само дето Графа го води с едни десет години активна кариера. На 15тата година от кариерата си Графа имаше Дим да ме няма, Драма куин, Домино и други с над 5 млн гледания. Криско няма хитове (сезонни) от дуетите си си с Жалка и Стораро. Тъй че... Но да, Криско е пример за топ име. Защото прави концерти и пълни зали въпреки че е забил.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

Да. Джорджо излезе от сянката си. Но като гледам пак е тръгнал да се прибира в нея. Това е то one-hit wonder и да нямаш аудитория, която да те харесва като изпълнител. Дори не говорим за фенска маса. То в чалгата освен Преса, Жалка, Гло, Софка, Азис и Ивана (които правят концерти), не съм убеден че другите имат такава. Поне не е доказана група. Стораро с един концерт не знаем.

Е, нали, за Джордан има коментари, че е голямата звезда в момента и тн, и как нямал слаба песен? 😂

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, meleto каза:

Много пъти ще си говорим за числата явно. Чалгата (каквато Криско прави) е доминатор в Ютюб. Поп изпълнителите разполагат с радио, спотифай и телевизия. И ако отидеш на поп концерт - ще видиш колко си заблуден ако смяташ, че нямат актуални хитове. В случая Графа наистина няма хит от последните 5-6 години, но не му пречи да прави турнета и да пълни залите, както и да пуска нови неща. 

Да изчислим... Графа прави турнета всяка година. Скандау не могат да напълнят скапано читалище към днешна дата, при това на има-няма 10тата година от кариерата си. Гери Никол и Тита са отдавна в миналото и никога не са били фактор. Имат по 5 хита (които минаха и заминаха) и вече никой не се интересува от тях като изпълнители. По тази причина и новата им продукция, макар и не лоша - да се върти около милион и под милион. Само че тези числа са твърде нисък праг в чалгата, докато ако бяха за поп музика - щяха да са окей.

Единствено съм съгласен за Криско. Само дето Графа го води с едни десет години активна кариера. На 15тата година от кариерата си Графа имаше Дим да ме няма, Драма куин, Домино и други с над 5 млн гледания. Криско няма хитове (сезонни) от дуетите си си с Жалка и Стораро. Тъй че...

Чалгата нима няма радио,телевизии и стрийминг? Не твърдя,че в попа няма хитове,но техните хитове са по-капсуловани и от някои хитове в чалгата. Ето Молец например,направиха 1-2 по-масови хита и след това не са излизали от таргет аудиторията си,която е 90% античалгари софиянци мислейки се за много арт и 10% същия таргет във Варна и Пловдив. В дълбоката провиция никой няма да им търпи дрането.

Скандау пропаднаха заради канселирането на Тото. Иначе последния му хит отпреди 3 години гони 30 милиона

Както неведнъж съм твърдял основния проблем на Тита и Гери Никол към днешна дата е че просто песните им са слаби и не инвестират особено в проектите си. За мен все още има хляб в тях.Например последната песен на Тита си имаше шансове за сезонен хит,а Тита не се опита да я рекламира по никакъв начин. Дори Рени беше пуснала реклами из социалните мрежи. Не съм гледал нейбъла де,но ми се струва че Ела,ела въпреки всичко върви най-добре от песните излезли в същия ден.

Не понасям Криско ама последната му песен не е ли някакви хитче? Гледам прави някакви горе долу сносни гледания и в Спотифай е в топ 15.

За “великите”концерти и турнета на Графа надали са нещо уау. Дори миналата година концерта му не получи особен отзвук. 1-2 репортажа в БТВ и мина и замина.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, xroflx9 каза:

Чалгата нима няма радио,телевизии и стрийминг? Не твърдя,че в попа няма хитове,но техните хитове са по-капсуловани и от някои хитове в чалгата. Ето Молец например,направиха 1-2 по-масови хита и след това не са излизали от таргет аудиторията си,която е 90% античалгари софиянци мислейки се за много арт и 10% същия таргет във Варна и Пловдив. В дълбоката провиция никой няма да им търпи дрането.

Скандау пропаднаха заради канселирането на Тото. Иначе последния му хит отпреди 3 години гони 30 милиона

Както неведнъж съм твърдял основния проблем на Тита и Гери Никол към днешна дата е че просто песните им са слаби и не инвестират особено в проектите си. За мен все още има хляб в тях.Например последната песен на Тита си имаше шансове за сезонен хит,а Тита не се опита да я рекламира по никакъв начин. Дори Рени беше пуснала реклами из социалните мрежи. Не съм гледал нейбъла де,но ми се струва че Ела,ела въпреки всичко върви най-добре от песните излезли в същия ден.

Не понасям Криско ама последната му песен не е ли някакви хитче? Гледам прави някакви горе долу сносни гледания и в Спотифай е в топ 15.

За “великите”концерти и турнета на Графа надали са нещо уау. Дори миналата година концерта му не получи особен отзвук. 1-2 репортажа в БТВ и мина и замина.

Ти ми даваш песни на Тото, а не на Скандау. Тото има точно 3 хита - Изкушение, Само ако бях и Чужди усмивки. Няма значение защо са пропаднали. Последната им песен има 100к хахах

Молец са също one hit wonder.  Вероятно и те ще изветреят като Скандау до 5 години. Но забележи разликата. Тита и ГН имаха 5 хита и сега не съществуват. Пропаднаха за денонощие. Докато Скандау правиха Арена и втора и тн. Имат някаква лоялна група дето си ги бута. Молец са по същия начин. Но да ги сравняваш с 30 годишната кариера на Графин .... и с хитовете дето той има и турнетата, които прави...Тита и ГН ако направят хит, те все така ще си останат на дъното. Както Джорджи, Лорена и всички чалгарки без лична фенска маса. Напоследък пускат обикновени парчета и имената им грам не способстват да се развият. В това е разликата.

Да, последната песен н Криско изглежда някакво хитче, макар да съм резервиран. Прилича на Мъко моя с 5 милиона, а знаем що за тупалка е. Както казах, 1 млн в попа е колкото 3 в чалгата. Големите хитове в Ютюб на попа са около 3-5 млн. А в чалгата над 10.  

"Надали са нещо уау" - надали е обективен критерий за оценка на успеха на концертите и турнетата на Графа. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че нивото на музиката в България е толкова застояло, независимо дали говорим за чалга или поп, че каквото и по-хитово да излезе, хората започват да го въздигат на пиедестал. Но липсата на аудитория и личен интерес към изпълнителите си личи твърде много. “Голямата звезда” Джордан с 3-4 успешни песни пусна по-слаба песен и какво стана - липса на интерес :)  

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meleto каза:

 

"Надали са нещо уау" - надали е обективен критерий за оценка на успеха на концертите и турнетата на Графа. 

Знаем как медиите обичат да повтарят до втръсване всеки един не-чалга успех на поп изпълнители. Така че да,ако се радваха на голям интерес щеше да има отзвук.

Ами добре щом искаш хитове и на двамата:

Кокаин-10млн

Мафия-14млн

Риплей-20млн

Спомен от рана-14млн

Хайвера-17млн

Има и други,но не ми се изброява повече.

Поздрав и с личния ми топ 1 от всичките им песни. Жалко че не се забеляза

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, xroflx9 каза:

Знаем как медиите обичат да повтарят до втръсване всеки един не-чалга успех на поп изпълнители. Така че да,ако се радваха на голям интерес щеше да има отзвук.

Ами добре щом искаш хитове и на двамата:

Кокаин-10млн

Мафия-14млн

Риплей-20млн

Спомен от рана-14млн

Хайвера-17млн

 

 

Всичките са стари.. Сега видях, че имат 2-3 песни с по над 3 млн в последните 5 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleto каза:

Всичките са стари.. Сега видях, че имат 2-3 песни с по над 3 млн в последните 5 години.

Добре,щом искаш нещо ново. Май това е последната песен на Графа

229к за 2 месеца

Последната песен на Скандау

429 к за месец

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 27.07.2024 г. от 15:52, meleto каза:

Мила, какво стана с продажбите? Мина ли 5000 вече? ТОзи албум вече стана платинен, рубинен, златен, диамантен. 

Наистина ще бъде интересно да проследим как ще се продават билетите за евентуален концерт в Арена София. Би трябвало да се разграбят за месец. След такива лични постижения за 90 пъти платинен албум :D 

Дали е платинен или рубинен ще разберем ако от екипа на Галена обявят колко бройки са продадени. Аз ти казах как вървяха поредните номера на продажбите. В крайна сметка аз не знам за колко се обявява един албум за златен или платинен, за мен е показателно, че първите 2 тиража се продадоха за часове и беше пуснат трети. И със сигурност не са били по 100-200 бройки. 

Айде сега за билетите да се продадат за месец... Нека обяви дата, да ги пуснат и ще видим. Интерес със сигурност ще има, но не е нужно да налагаме състезателни срокове за продажба. 😄

Ти ще дойдеш ли на концерта? 🤗

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Снощи в Китен беше много яко с Коце. :P

Моята принцеса се очертава голям хит. Само като я запя Коце и всичко скочи на сцената при Коце, откачиха,че се наложи охраната да сваля хората от сцената. Хората постоянно искаха селфита, снимки с Коце и той на никой не отказа. 

Ама много е як, Толкова земен,човечен, кавалер. ❤️ Уникален е! ❤️ 

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , xroflx9 каза:

Реално след Черна орхидея кариерата на Лорена пропадна. Дали заради двамата пИдала,които й я ръководят или на Лорена идеите й свършиха не знам,но е факт. Ето сега новата й не е зле,но хората вече нямат очаквания към Лорен.

Лорена не е спирала да вади яки песни. Орхидеята е супер. Бих изключила само Мръсен топ, Кармата и донякъде последната. 7 нощи, 7 дни също е добра песен и заслужаваше повече. Фаворити са ми Горе ръцете, Дадох ти всичко и Купи ми цветя. Не знам какво им липсва, че не се наложиха подобаващо. Мога да кажа същото и за За последен път. От тези няма лоша, просто не станаха хитове за жалост, но са си точно в нейния стил.

Тази също ми е любима:

 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Stela каза:

Лорена не е спирала да вади яки песни. Орхидеята е супер. Бих изключила само Мръсен топ, Кармата и донякъде последната. 7 нощи, 7 дни също е добра песен и заслужаваше повече. Фаворити са ми Горе ръцете, Дадох ти всичко и Купи ми цветя. Не знам какво им липсва, че не се наложиха подобаващо. Мога да кажа същото и за За последен път. От тези няма лоша, просто не станаха хитове за жалост, но са си точно в нейния стил.

Тази също ми е любима:

 

Сама казваш - "нейният стил". Масово изпълнителите в чалгата влизат в образ, който им носи дивиденти и не правят грам разнообразие. И в даден момент се изтъркват до болка. На мен Лорена ми беше любимка, интересна ми беше, но след 2 години ще станат 10 години, откакто е дебютирала, а няма никакво разнообразие. Текстовете са на една и съща тематика, та дори и клиповете. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Stela каза:

 

Ти ще дойдеш ли на концерта? 🤗

Що, бре? Ако имаме 3000 албума за 2 седмици, нека да сложим поне 3000 билета за 2 седмици. Все пак това са ценители.

Ако дойда после хейтът ще е доживот. Предвид фалшивото й пеене...Е, ако излети в космоса ще я похваля за шоуменските способности. Поне да викне и македонец. В едно нещо ще е по-горе от Славун Трифонов.

Много тъпо, че изпя Жалко, а не Жалка. :D Ако издаде Жалка - спирам да я хейтя.

Преса за колко време запълни Арена София? Кога пуснаха билетите?

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...