Jump to content



Годината на кавърите и липсата на български автори


Препоръчани коментари

преди 13 минути, lucellent каза:

Оцко - чуй нещата от последните 3-4 години и ще ти стане ясно. Той винаги си е въртял един и същ аранжимент, още от преди 15-20 години, но напоследък само краде инструментали на Ганев или прави бълвочи с ужасно звучене. Не помня кога последно е имал оригинален хит, като изключим Скандал/ВНЛ които са по негова музика, но аранжимент на Ганев

Биолчев/Кишев - и те въртят един и същ аранжимент. 

Пашев мога също да го включа с последните, но той тук таме раздвижва нещата, нищо че пак си има силен стил който винаги се чува. Минус е, че работи само с неговите даймънди, а и на тях самите не им е позволено да работят с други композитори. 

но може би проблемът не е в композиторите, а нещо друго... 

Не знам, но лично за мен от 2022 насам чалгата е мега скучна... Почти всичко е клиширано, авторите се изтъркаха, a песните омръзват след 2-3 дни. Дано да дойде някакъв свеж полъх в жанра. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Най-активни дни

Току що, Bunn каза:

Не знам, но лично за мен от 2022 насам чалгата е мега скучна... Почти всичко е клиширано, авторите се изтъркаха, a песните омръзват след 2-3 дни. Дано да дойде някакъв свеж полъх в жанра. 

Точно 2022 и за мен е последната година, която беше интересна, 2023 и 2024 надуха кавърите докрай.

Албумът на Галена според мен е този свеж въздух (жалко, че не успяхме да имаме 20 нови песни както е било планирано, но предполагам ще излязат отделно)

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, lucellent каза:

Точно 2022 и за мен е последната година, която беше интересна, 2023 и 2024 надуха кавърите докрай.

Албумът на Галена според мен е този свеж въздух (жалко, че не успяхме да имаме 20 нови песни както е било планирано, но предполагам ще излязат отделно)

Щом съжаляваш, че не са 20, значи и тези не са ти уау. Да, Жалкаккато лидер в жанра е направила опит за разнообразие в албума, но някак нищо не гръмна като хората. Нито конкретно видео, визия, текст, песен или концепция. Така че дори тя е забуксувала и не предлага нищо иновативно.

Знам, че сърбите преди години имаха свои екипи, които работят само с 1-2-3 изпълнители. Тук 1-2-3 текстописеца/автори на песни работят с всички. Но както споделих, не е проблем кавърдисването, а липсата на идейност, която главно идва от фразите, които в някои случаи са напънати незапеваеми опити, а друг път са просто леш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Щом съжаляваш, че не са 20, значи и тези не са ти уау. Да, Жалкаккато лидер в жанра е направила опит за разнообразие в албума, но някак нищо не гръмна като хората. Нито конкретно видео, визия, текст, песен или концепция. Така че дори тя е забуксувала и не предлага нищо иновативно.

Знам, че сърбите преди години имаха свои екипи, които работят само с 1-2-3 изпълнители. Тук 1-2-3 текстописеца/автори на песни работят с всички. Но както споделих, не е проблем кавърдисването, а липсата на идейност, която главно идва от фразите, които в някои случаи са напънати незапеваеми опити, а друг път са просто леш.

Не знам поради каква причина не мога да го постна

image.png.4d204ea95816555268ed083f3ac4115e.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, lucellent каза:

Не знам поради каква причина не мога да го постна

image.png.4d204ea95816555268ed083f3ac4115e.png

гъ*арски

Ако всяка певица има свой екип... между другото Цуря Янева така работи от 2010та и вечно я хвалите.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, meleto каза:

гъ*арски

Ако всяка певица има свой екип... между другото Цуря Янева така работи от 2010та и вечно я хвалите.

uMa mq, 4y6ku. KynyBa om GaHeB u na6eB kam cume neBa4ke

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Между другото не съм фен на Галена, не е моя глас и излъчване, но ако не е тя с тези песни и клипове, чалгата е страхотна мъка...А, като се сетим, че едно време почти всяка издаваше нов албум с 10-14 песни, повечето нови. Да, имаше бози в тях, но все пак имаше по нещо за всеки. Аз лично се влюбвах точно в онези непознати песни, които рядко бяха комерсиални.

За съжаление чалгата сред младите доста се диктува от Алфите, преди тях чалгата губеше младата аудитория. Проблема е, че те са доста ниско ниво и държанки на Галин, който е с доста комерсиално и ку"венско мислене.  Алфа Мюзик работи на ниско бюджетен принцип, имат си няколко човека екип и за да не дават пари, сами си пишат текстове, крадат музики и накрая излиза един евтин продукт за няколко месеца по дискотеките.

До някъде ги и разбирам, ако правиш песни с поп звучене и балади си обречен да нямаш участия и финанси в днешно време.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...