Jump to content



Поп Фолк Скандали (Септември 2024)

Темата ще бъде автоматично заключена в 21:01


Препоръчани коментари

преди 8 минути, meleto каза:

 

Нов канал https://www.youtube.com/@popnable-bg - вече тук ще са бг песните. 

Много интересно се е получило. Малко в стил Куку-Бенд ?

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, DevilWish каза:

Много интересно се е получило. Малко в стил Куку-Бенд ?

Освен заглавието, няма друга препратка. По-скоро опитах да направя песен, която напомня на нафталинения поп фолк от 90те. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, meleto каза:

Освен заглавието, няма друга препратка. По-скоро опитах да направя песен, която напомня на нафталинения поп фолк от 90те. 

Получило се е. Сещам се , че преди няколко дни излезе това и много ми хареса. Какво мислиш?

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DevilWish каза:

Получило се е. Сещам се , че преди няколко дни излезе това и много ми хареса. Какво мислиш?

 

Ето това е стил Слави :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, fengergana каза:

кой е този сладур на профилната ти и ако си ти - обади ми се спешно,искам грубо мръсно нещо🤪

Аз съм по-сладък.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meleto каза:

Ето това е стил Слави :D 

Такива са им песните, но това ми звучи носталгично и много ми хареса.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, DevilWish каза:

Да, защото различни песни ставаха хитове от това което е актуално сега.
Може да направи по-различна песен, да наложи някаква нова тенденция в музиката както направи с "Лъжа е" или там синтезатора на "Нищо друго", но да искаш КАТО.
Нито ако направи песен в стилистиката на "Лъжа е" ще повтори успеха й (например Феномен, ами не е от големите й хитове) нито ако се опита да ремиксира някой по-нов хит като "Не се изтриваш" да кажем, която може да стане по-баладична. Няма да имат този успех. Трябва си нещо ново.

Тях ги е страх да пускат нещо ново нечуваемо, защото може да не се приеме. И залагат на познатото, новоизлюпените на кючеци защото масата това слуша.

Просто IQ-то на сегашната публика е толкова зле, че ако ги сравним с публиката от преди години ще имат драстична разлика в цифрите.

Много малък процент от публиката има вкус.

Повечето казват: "За тая песен ще трябва много да се напия за да я слушам".

Не разбирам тези, които посягат към чашката за да им хареса чалгата.

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FolkEmpire каза:

Тях ги е страх да пускат нещо ново нечуваемо, защото може да не се приеме. И залагат на познатото, новоизлюпените на кючеци защото масата това слуша.

Ама и изпълнителите, които са успешни много рядко експериментират. Преди такива неща се възприемаха, сега масовката ли се е променила.... Не знам. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Ама и изпълнителите, които са успешни много рядко експериментират. Преди такива неща се възприемаха, сега масовката ли се е променила.... Не знам. 

Може би ги мързи да се занимават и си тъпчат на едно комфортно място. За да си приберат хонорара от поредното участие.

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, FolkEmpire каза:

Може би ги мързи да се занимават и си тъпчат на едно комфортно място. За да си приберат хонорара от поредното участие.

Отдавна МУЗИКАТА се превърна в бизнес. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DevilWish каза:

Отдавна МУЗИКАТА се превърна в бизнес. 

То и в САЩ музиката е бизнес, но от време на време пускат някой хит. Там се мисли мащабно и до най-малкия детайл. А не как да скалъпим поредния гюбек за 3 месеца и после ще мислим нов и така кучето да лае и кервана да върви.

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FolkEmpire каза:

То и в САЩ музиката е бизнес, но от време на време пускат някой хит. Там се мисли мащабно и до най-малкия детайл. А не как да скалъпим поредния гюбек за 3 месеца и после ще мислим нов и така кучето да лае и кервана да върви.

Това , което преди се пееше - оставаше във времето, това сега - остава най-много за 3 месеца. Малко са песните които се въртят повече, сигурно се броят на пръстите на едната ми ръка.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DevilWish каза:

Това , което преди се пееше - оставаше във времето, това сега - остава най-много за 3 месеца. Малко са песните които се въртят повече, сигурно се броят на пръстите на едната ми ръка.

Да, защото преди имаше истински музиканти със сериозна школа зад гърба си, а не компютърджии които щракат на FL Studio и после мигрират към по-сериозните софтуери. 

Имаше по-малко продукция. По-малко изпълнители. Нямаше социални мрежи. Повечето фенове можеха да ги видят само по вестниците Нов Фолк или Фолк Ревю. Заради това като тръгнаха по концерти и всички полудаваха като ги видят. 

Просто сега има пренасищане отвсякъде. Всичко е пято, изсвирено. 

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FolkEmpire каза:

Да, защото преди имаше истински музиканти със сериозна школа зад гърба си, а не компютърджии които щракат на FL Studio и после мигрират към по-сериозните софтуери. 

Имаше по-малко продукция. По-малко изпълнители. Нямаше социални мрежи. Повечето фенове можеха да ги видят само по вестниците Нов Фолк или Фолк Ревю. Заради това като тръгнаха по концерти и всички полудаваха като ги видят. 

Просто сега има пренасищане отвсякъде. Всичко е пято, изсвирено. 

Интернет е една от причините. Примерно през 2004-2005 година когато следях музиката идея си нямах, че има такъв хейт и всичко е достъпно тук. Каквото пуснат - или ти харесва или не. Но тогава телевизията диктуваше модата и честно да ти кажа - по-добре. Сега си плюем на поразия, всичко е достъпно и сме се разглезили на максимум. 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, DevilWish каза:

Интернет е една от причините. Примерно през 2004-2005 година когато следях музиката идея си нямах, че има такъв хейт и всичко е достъпно тук. Каквото пуснат - или ти харесва или не. Но тогава телевизията диктуваше модата и честно да ти кажа - по-добре. Сега си плюем на поразия, всичко е достъпно и сме се разглезили на максимум. 

Аз си спомням и когато телевизията не беше толкова широкодостъпна. Повечето хора ги слушаха на касетофони и си купуваха касетките от панаири по градовете/селата. Където отидеш на гости или в някакво заведение-предприятие имаше уредба с дискове/касетки и там вървяха песните. Имаше едни големи стилажи с касетки на всички певици и като ги видиш и ти привличаха вниманието. Имаше и колекционери, които имаха (и все още такива) всички албуми на касетки/дискове. Сега няма такива неща, само си отваряш Ютуб и веднага си я пускаш. Никакво кой знае какво усилие, само няколко кликвания и си пускаш всичко без пари. Е и тогава имаше яко пиратство, но се чакаше докато ти презапишат касетката/диска на твоя касетка. И за да стигнеш до някоя песен трябваше да превърташ и да чакаш. И за това по-добре беше да си изслушаш цялата касетка защото всичко вътре беше яко.

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Палома пак се снимала с огромен букет цветя за рождения си ден, а мъжа й го няма пак в такъв важен ден. Бих предпочела присъствието на мъжа, отколкото всеки път огромен букет цветя. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, FolkEmpire каза:

Аз си спомням и когато телевизията не беше толкова широкодостъпна. Повечето хора ги слушаха на касетофони и си купуваха касетките от панаири по градовете/селата. Имаше едни големи стилажи с касетки на всички певици и като ги видиш и ти привличаха вниманието. Имаше и колекционери, които имаха (и все още такива) всички албуми на касетки/дискове. Сега няма такива неща, само си отваряш Ютуб и веднага си я пускаш. Никакво кой знае какво усилие, само няколко кликвания и си пускаш всичко без пари. Е и тогава имаше яко пиратство, но се чакаше докато ти презапишат касетката/диска на твоя касетка. И за да стигнеш до някоя песен трябваше да превърташ и да чакаш. И за това по-добре беше да си изслушаш цялата касетка защото всичко вътре беше яко.

Имаме касетофон вкъщи и си спомням това, майка ми обичаше такива касетки и когато са имали гости родителите ми винаги пускат, на видеото сръбски, гръцки клипове... Аз още съм бил 2-3 годишен, едва съм ходил и съм се качвал да си пусна касетка и съм започвал да пея и да танцувам.... Всички винаги са били шокирани. По цял ден - или ще е това или ще е детско. :D 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

 

Нов канал https://www.youtube.com/@popnable-bg - вече тук ще са бг песните. 

Ето кой ще прави песни с гласа на Гергана доде се завърне. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Karma93 каза:

Ето кой ще прави песни с гласа на Гергана доде се завърне. 

 

Супер идея! @meleto можеш ли да го направиш за нас?

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Emanuela.Carey каза:

Ужас и по дискотеките започнаха да го влачат. Дано родителите му не го оставят след това да си общува с колегите му наркомани.

 

Алтернативата е да проси.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DevilWish каза:

Имаме касетофон вкъщи и си спомням това, майка ми обичаше такива касетки и когато са имали гости родителите ми винаги пускат, на видеото сръбски, гръцки клипове... Аз още съм бил 2-3 годишен, едва съм ходил и съм се качвал да си пусна касетка и съм започвал да пея и да танцувам.... Всички винаги са били шокирани. По цял ден - или ще е това или ще е детско. :D 

Като малък имах няколко портативни касетофончета. Даже чаках да пуснат някоя любима песен от радиото и да си я запиша и после да си я пускам. Имах и професионален. Имах доста касетки които си складирах в няколко кутии за обувки :D Приятелите на нашите даже си менкаха касетки са нашите. Носиха като идваха на гости.

А ние когато сме ходили на гости много са ни пускали гръцките оригинали на нашите кавъри тогава. И нещо не ме кефеха тогава и си виках ей тия защо ни пеят нашите хитове на развален език :D Защото гърците винаги пееха завалено като на 1 шише узо. А сегашното поколение гърци въобще не пеят така, което е интересно.

 

image.png.f093a7fc6a99bce3cb230e9b7631a85d.png

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   1 Потребител

×
×
  • Create New...