Jump to content



VIP Brother 2015


Fast

Препоръчани коментари

Как е решил - ми чел им е интервюто. Те си казаха, че са имали забързан живот и все са отлагали децата и накрая не останало време. Аз и Стефчо имаме различни виждания за много неща, но за мнението си за дете сме бетон. Ако човек иска силно нещо, той ще мине и през трупове за да го направи. Другото е просто оправдания.

+1. Особено пък богати хора да не пробват ин витро или със сурогатна майка е абсурдно, ако имат желание. Като са нямали, вече си е само тяхна вината.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,3k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

+1. Особено пък богати хора да не пробват ин витро или подобни начини е абсурдно, ако имат желание. Като са нямали, вече си е само тяхна вината.

Именно или да си осиновиш. Ти искаш дете за да дадеш любов на първо място, която носиш в себе си. След което да предадеш себе си. Това няма общо с гените, а със средата. Всичко си взаимодейства в природата. Те просто не са искали, защото цицоранка е егоист според мен.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам реши, че човек, който няма дете, не е искал да има. :scratch:

Защото има варианти и ако не са успели с традиционните, съществуват и други. Разбира се, това са много лични неща, но като цяло егото на голяма част от естрадната гилдия е силно завишено. По същата причина не одобрявам и Лили Иванова. Може да си най-страхотният професионалист, но... хайде, да оставим настрана дете и т.н. Ами помогни на млад човек, подай му ръка. Да отворят някаква школа, да направят нещо. Те не искат да пуснат кокала и да се примирят, че е друго време. По-зле са от фолк певците в това отношение. Ако толкова голяма болка им беше това на Ритон, щяха да се разстроят от това, а не от това, какво казал Евгени Минчев за чорапогащника на Катя. Ужасно ми се драйфа от скотове, парвенюта и материалисти. Да се закълнеш в детето си и някой да ти вика: "Ама това си е твой проблем в кого се заклеваш"... за един тъп концерт да отричат... Кичка е заченала супер трудно, затова се кълне в най-святото си, току-виж някой й повярва, но те ако знаеха какво е това, нямаше да кажат, че си е неин проблемът. А не че им се подиграва, задето нямат деца. Това въобще се съмнявам на някой адекватен човек да му мине през ума. Много добре знам какво говоря, защото и на мен това ми е лична тема, макар и по друга линия и да ми е рано да я обсъждам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да ви е хрумвало, че може да са опитали всичко, но да не им се споделя и затова просто да казват "Ами не намерихме време".

 

За разлика от плеймейтки и чалга диви, в България има и жени, които не занимават цялата държава с всеки свой преглед или инжекция.

 

Личи си, че "детската" тема им е болна, и може би и затова гледат да минат с едно изречение по темата и да потулят коментарите.

 

Надявам се не шокирам никого, но наградите "Златен Орфей" не водят до перфектна фертилност.

 

Нито да си осиновиш дете решава проблем с нямането на свое. Особено на една жена, на която цялата физика и тяло от момента на нейното раждане е свързан основно с това да стане майка.

 

Не съм почитател на логиката "Ееее, както толкова, като нямате, ще си осиновите". По-скоро човек да реши, че така му е писано, отколкото да се мъчи да заобича чуждо дете като свое.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен цинизмът ви, който се надявам да е породен само от неприязън към Ритон и вглъбяване в предаването, е прекален. Милиони хора по света, независимо от финансовото им състояние, не могат да имат деца и се примиряват с това и се опитват да го изкарат като решение, а не като проблем. Осиновяването не е толкова лесно, колкото го гледате по филмите, сурогатните майки и т.н. също. Не знаете дали и това не са опитвали, тяхно решение е да не споделят. А дори и да приемем, че са могли да имат деца, но да нямат, това е техен избор и тяхно желание. Нямате право да ги съдите за това!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемът в Кичка от това, което съм гледал, е, че като стане нещо, тя не пуска. Какво имам предвид: стане някаква лека разправия и тя за това нещо е готова да продължи да говори часове, дори да не е виновна, дори другият да се извини, нея това я държи много.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемът в Кичка от това, което съм гледал, е, че като стане нещо, тя не пуска. Какво имам предвид: стане някаква лека разправия и тя за това нещо е готова да продължи да говори часове, дори да не е виновна, дори другият да се извини, нея това я държи много.

Иска винаги нейната дума да е последна. Доминантна е.

Иначе по темата за Ритон - защо пък всички хора трябва да имат деца? Така са решили...така са направили! Много мразя да се правят някои неща, само защото всички ги "правят". Всеки си има негов живот и мисия, която трябва да следва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен цинизмът ви, който се надявам да е породен само от неприязън към Ритон и вглъбяване в предаването, е прекален. Милиони хора по света, независимо от финансовото им състояние, не могат да имат деца и се примиряват с това и се опитват да го изкарат като решение, а не като проблем. Осиновяването не е толкова лесно, колкото го гледате по филмите, сурогатните майки и т.н. също.

 

+1

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да ви е хрумвало, че може да са опитали всичко, но да не им се споделя и затова просто да казват "Ами не намерихме време".

 

За разлика от плеймейтки и чалга диви, в България има и жени, които не занимават цялата държава с всеки свой преглед или инжекция.

 

Личи си, че "детската" тема им е болна, и може би и затова гледат да минат с едно изречение по темата и да потулят коментарите.

 

Надявам се не шокирам никого, но наградите "Златен Орфей" не водят до перфектна фертилност.

 

Нито да си осиновиш дете решава проблем с нямането на свое. Особено на една жена, на която цялата физика и тяло от момента на нейното раждане е свързан основно с това да стане майка.

 

Не съм почитател на логиката "Ееее, както толкова, като нямате, ще си осиновите". По-скоро човек да реши, че така му е писано, отколкото да се мъчи да заобича чуждо дете като свое.

Според мен цинизмът ви, който се надявам да е породен само от неприязън към Ритон и вглъбяване в предаването, е прекален. Милиони хора по света, независимо от финансовото им състояние, не могат да имат деца и се примиряват с това и се опитват да го изкарат като решение, а не като проблем. Осиновяването не е толкова лесно, колкото го гледате по филмите, сурогатните майки и т.н. също. Не знаете дали и това не са опитвали, тяхно решение е да не споделят. А дори и да приемем, че са могли да имат деца, но да нямат, това е техен избор и тяхно желание. Нямате право да ги съдите за това!

 

Аз съм си просто циничен и се гордея с това. Казвам си го направо, но това не променя на йота мнението ми. Ако човек чистосърдечно иска нещо, ще го постигне. В тази философия съм се убедил на 200% и никой не е в състояние да ме убеди в обратното. За мен винаги (надявам се) всичко останало ще си остане оправдание. Последните 10 години, може би 20 дори е станало модерно и ни е промит мозъка с това, да търсим извинения. Да правим нещата по - сложни отколкото са, да търсим скритият неуспех във всичко, да тълкуваме скрити послания, които меже би дори ги няма.

 

Хора, приемете думите за чиста монета. Това "Аз мисля, че ти си мислиш, че те си мислят" е абсурдно. Може и да сте прави, но ...

 

И само да ви кажа, че по мои наблюдения, бащите приемат по - трудно осиновените деца от майките. Имаме няколко семейни приятели, които си осиновиха деца.

 

Проблемът в Кичка от това, което съм гледал, е, че като стане нещо, тя не пуска. Какво имам предвид: стане някаква лека разправия и тя за това нещо е готова да продължи да говори часове, дори да не е виновна, дори другият да се извини, нея това я държи много.

 

+1

Но характер, какво да я правиш баба ти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Според мен цинизмът ви, който се надявам да е породен само от неприязън към Ритон и вглъбяване в предаването, е прекален. Милиони хора по света, независимо от финансовото им състояние, не могат да имат деца и се примиряват с това и се опитват да го изкарат като решение, а не като проблем. Осиновяването не е толкова лесно, колкото го гледате по филмите, сурогатните майки и т.н. също. Не знаете дали и това не са опитвали, тяхно решение е да не споделят. А дори и да приемем, че са могли да имат деца, но да нямат, това е техен избор и тяхно желание. Нямате право да ги съдите за това!

Не изпитвам, поне аз, неприязън към Ритон. Та аз ги боготворях допреди предаването, знам им всяка песен, но много ме изненадаха неприятно. Мисля, че ги изкараха светци и прекалено наблегнаха на Кичка и нейните уж грешки, какъв й бил характерът, каква жертва била... Направиха си някаква групичка там бохемите и всеки, комуто не симпатизираха, почнаха да изолират. Който не е с тях, е срещу тях един вид.

Относно осиновяването - знам колко е тромав процесът, каква бюрокрация е, има си изисквания. Да нямаш или да не осиновиш дете понякога просто така се случва. Аз не ги съдя за това, било то избор или не. Просто тя искаше да им каже съвсем друго. Друг е въпросът, че повечето естрададжии наистина са кариеристи и егоцентрици. Иначе осиновяването само по себе си не е проблем, след като вече си одобрен за него. На тях би им било позволено, така че нека не оправдаваме нещата със самата процедура. Проблем би било примерно двама или един гей да осиновят дете, защото дори да им се разреши, после става трудно. Но дори и в такива случаи има начин, стига човек да иска. За такова нещо няма как да изпуснеш влака. Тони Дачева как го направи например - но ти си личеше, че тя го иска. От всичко това аз исках да спомена съвсем друго - че ми се ще тези естрадни звезди да бъдат по-широкоскроени хора. Да дават път на младите, да ги подпомагат... Не да превземат ефира със старите си вражди, защото вече е друго време с други герои и те трябва да преглътнат егото си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако човек чистосърдечно иска нещо, ще го постигне. В тази философия съм се убедил на 200% и никой не е в състояние да ме убеди в обратното. За мен винаги (надявам се) всичко останало ще си остане оправдание.

 

Не съм съгласен, има неща, за които изринах Земята, а така и не ги получих/постигнах. Фактора "късмет" и да си на точното място в точното време с точните хора е прекалено важен за много неща в този живот.

 

Стискам палци ти да продължаваш да постигаш всичко, което искаш и да не опитваш от моя горчив опит с "Няма невъзможни неща" и "Който иска, намира решения, който не - оправдания". Прекрасни Фейсбук статуси, но житейски неиздържани и неверни.

qp3wk4.jpg

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, има неща, за които изринах Земята, а така и не ги получих/постигнах. Фактора "късмет" и да си на точното място в точното време с точните хора е прекалено важен за много неща в този живот.

 

Стискам палци ти да продължаваш да постигаш всичко, което искаш и да не опитваш от моя горчив опит с "Няма невъзможни неща" и "Който иска, намира решения, който не - оправдания". Прекрасни Фейсбук статуси, но житейски неиздържани и неверни.

Тук вече навлизаме в други теми. В по-голямата си част нещата са ни закодирани по съдба, какво ти е заложено. И не можеш да избягаш от тях, да ги излъжеш.

Общо-взето, ние си вървим по пътя, но той е предначертан като цяло. Спорил съм с много хора на тази тема. Говорил съм и с хора със свръхестествени способности, чел съм книги - има си карма. И нищо не е случайно. Защото за да стане едно, значи друго преди това го е довело и така е трябвало да стане. Иначе няма логика да се борим за някакви неща, а да стават съвсем други понякога. На мен много мразя да ми казват, че всичко зависи от мен, защото лично неколкократно съм се убеждавал, че не е така. Има си по-висши сили, които ни направляват. Има и късмет. Ние не сме всемогъщи. Та така и за децата. Затова споменах, че ако ти е писано, ще стане - ако не, и земята да изринеш, няма. То не е до искане или не искане. И наистина никой няма право да съди, никой не го и прави в случая. Просто не ми се струват детешари и от типа хора, които да са го искали силно, пък може да са имали шанс и да не са го използвали правилно или въобще. И може би ме подвежда това, че не помагат на младите хора, а в това никой не може да ги спре. Всъщност възможно е и да помагат и ние да не знаем. Ето затова считам, че трябва да се говори за тези неща и да стават видими, ако се случват. А не на преден план да изпъкват битовизми и неуредени сметки от Златния орфей.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, има неща, за които изринах Земята, а така и не ги получих/постигнах. Фактора "късмет" и да си на точното място в точното време с точните хора е прекалено важен за много неща в този живот.

 

Стискам палци ти да продължаваш да постигаш всичко, което искаш и да не опитваш от моя горчив опит с "Няма невъзможни неща" и "Който иска, намира решения, който не - оправдания". Прекрасни Фейсбук статуси, но житейски неиздържани и неверни.

 

Няма не мога, има не искам.

 

Ако дадено нещо може да се случи, а ти не си успял да го получиш:

1. Не ти стига нещо, за да го получиш

2. Отказал си се твърде рано

3. Третираш искането си като мечта, а не като цел.

 

Понякога трябва да не се отказваш и да си упорит. Андреа е пример за безумна амбиция... еми, получават й се нещата.

 

Да си призная, каквото съм го планувал, съм го постигнал. Има неща, които не съм успял, но продължавам да се изграждам, за да ги постигна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не изпитвам, поне аз, неприязън към Ритон. Та аз ги боготворях допреди предаването, знам им всяка песен, но много ме изненадаха неприятно. Мисля, че ги изкараха светци и прекалено наблегнаха на Кичка и нейните уж грешки, какъв й бил характерът, каква жертва била... Направиха си някаква групичка там бохемите и всеки, комуто не симпатизираха, почнаха да изолират. Който не е с тях, е срещу тях един вид.

Относно осиновяването - знам колко е тромав процесът, каква бюрокрация е, има си изисквания. Да нямаш или да не осиновиш дете понякога просто така се случва. Аз не ги съдя за това, било то избор или не. Просто тя искаше да им каже съвсем друго. Друг е въпросът, че повечето естрададжии наистина са кариеристи и егоцентрици. Иначе осиновяването само по себе си не е проблем, след като вече си одобрен за него. На тях би им било позволено, така че нека не оправдаваме нещата със самата процедура. Проблем би било примерно двама или един гей да осиновят дете, защото дори да им се разреши, после става трудно. Но дори и в такива случаи има начин, стига човек да иска. За такова нещо няма как да изпуснеш влака. Тони Дачева как го направи например - но ти си личеше, че тя го иска. От всичко това аз исках да спомена съвсем друго - че ми се ще тези естрадни звезди да бъдат по-широкоскроени хора. Да дават път на младите, да ги подпомагат... Не да превземат ефира със старите си вражди, защото вече е друго време с други герои и те трябва да преглътнат егото си.

О, напълно съм съгласна с това! Виждаме от къщата какво е мисленето и манталитета на т.нар. естрададжии - смятат се за много по-специални от другите и постигнали много повече от всички. Та за какво бяха първите разпри - кой колко човека имал на концерт в Лас Вегас и кой в коя зала пял. :mf_surrender: Държат се много надменно и дори да приемем, че успехите им са големи (за мен неща постигнати преди 89-та година нямат същата тежест като тези постигнати през демокрацията, съжалявам), това не им дава право да омаловажават тези на другите.

Дори в това отношение Ритон са ми много по-противни от Кичка, но те реагират доста добре в други ситуации (да речем за мисии) и затова са ми едва на второто стъпало.

П.П. Извинявам се за евентуални правописни, пунктуационни и механични грешки, клавиатурата ми реши да пийне малко винце и се е понапила. :Vishenka_05:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма не мога, има не искам.

 

Ако дадено нещо може да се случи, а ти не си успял да го получиш:

1. Не ти стига нещо, за да го получиш

2. Отказал си се твърде рано

3. Третираш искането си като мечта, а не като цел.

 

Понякога трябва да не се отказваш и да си упорит. Андреа е пример за безумна амбиция... еми, получават й се нещата.

 

Да си призная, каквото съм го планувал, съм го постигнал. Има неща, които не съм успял, но продължавам да се изграждам, за да ги постигна.

Едно дете може да иска да стане космонавт и цял живот да се бори за това, но съдбата друго да е начертала. И един Бог знае защо - от предишни животи ли, от друго ли. Всичко е навързано с преди и след. Невинаги става каквото искаме. Сигурен съм, че всеки може да изреди куп неща, за които се е борил и не са станали. И не мисля, че трябва да обвиняваме някого. Не са станали, за да могат да станат други. Защото понякога онова, което си целял, не е твоят път. Има прераждания, кармична обремененост и предопределеност, изкупувания на стари грехове. Знам, че за някои хора звучи смешно, но ние не сме просто някаква материя дошла от нищото и отиваща в нищото. На някои хора например им е заложено по-трудно да успяват. Ако не вярваш на врачки и дори на точни науки като астрология и нумерология, които също го показват, то накрая съдбата ти го показва. И си казваш - ок стана, но защо по този начин... Или пък - аз какво си мислех, а то какво излезе.

Ако за Ритон не съм прав, че ми изглежда евентуално да са имали или имат избор, а да не са го използвали, то се извинявам, но няма как да знам такова нещо. И въпросът е принципен, не в Ритон. Деликатни теми са това.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оооо, съдбата някъде била начертана, то тогава какъв смисъл има човешкото съществуване, след като всичко вече е ясно какво ще се случи? Напротив, в нас е силата да творим собствения си живот и ако нещо не се е случило още, значи не е дошъл още подходящият момент, е, може в живота да имаме някакви рамки, които са заложени като изпитание, но чак всичко да е начертано, не.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, напълно съм съгласна с това! Виждаме от къщата какво е мисленето и манталитета на т.нар. естрададжии - смятат се за много по-специални от другите и постигнали много повече от всички. Та за какво бяха първите разпри - кой колко човека имал на концерт в Лас Вегас и кой в коя зала пял. :mf_surrender: Държат се много надменно и дори да приемем, че успехите им са големи (за мен неща постигнати преди 89-та година нямат същата тежест като тези постигнати през демокрацията, съжалявам), това не им дава право да омаловажават тези на другите.

Дори в това отношение Ритон са ми много по-противни от Кичка, но те реагират доста добре в други ситуации (да речем за мисии) и затова са ми едва на второто стъпало.

П.П. Извинявам се за евентуални правописни, пунктуационни и механични грешки, клавиатурата ми реши да пийне малко винце и се е понапила. :Vishenka_05:

Аз сега, четейки поста ти, се сещам и за друго. Явно всеки от тях държи много на своите професионални успехи и да ги подчертава. Седейки затворени по цял ден, явно понякога изчерпват темите на разговор за деня, дават на късо и почват да си изреждат постиженията. Само че почва едно надговаряне, едно изразяване на съмнения в успеха на другия... Дали пък не лъже или преувеличава. Ритонците нещо се хвалиха. Кичка ги захапа, че не са събрали хора - те й го върнаха за Сизър. За мен това е изключително дребнаво. Кичка беше права да се защити за нещо, което се е случило, но по-скоро би си спестила всичко това, което й се изсипа после, ако беше махнала с ръка. Може би се засегна още от онази мисия, дето Иво ги степенуваше. А може да е било трик да я изкарат извън нерви. За мен един човек, когато постигне даден успех, може да му се порадва, да го констатира и в същия момент да го забрави и да продължи напред към следващия. Докато Кичка има едно качество, което колкото и да я подкрепям, признавам си, не ми харесва - злопаметна е и много дъвчи една тема. Обича да спори с часове. Аз я гледах и в Музикална академия. Пич си е, докато не захапе - захапе ли, не пуска. Може би животът я е научил така. Тя просто иска своето, не чуждото. И си мисли, че като спори, някой ще я чуе, но не те ли чуят с първата дума, след сто и първата е много вероятно да постигнеш обратния ефект.

 

Та... ти ми напомни за тежестта на успехите преди 89-те. Тогава е имало едни спънки, сега има други. Комунистическата система е била много ограничаваща. Самата Кичка е потърпевша, защото още тогава не е търпяла рамки. Но от друга страна са имали доста привилегии - давали са им ефир, пазар в Съюза, отчитали са им всичко от плочи, имаше и Концертна дирекция, апартаменти са получавали. По-късно дойдоха мутрите и чалгата и онези полудяха. Спорен мен дали метреса на Тато и Политбюро или метреса на ВИС2 и СИК - никаква разлика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оооо, съдбата някъде била начертана, то тогава какъв смисъл има човешкото съществуване, след като всичко вече е ясно какво ще се случи? Напротив, в нас е силата да творим собствения си живот и ако нещо не се е случило още, значи не е дошъл още подходящият момент, е, може в живота да имаме някакви рамки, които са заложени като изпитание, но чак всичко да е начертано, не.

Не всичко е ясно - понякога изникват непредвидени фактори, които променят хода на събитията. Като цяло съм против ходенето по врачки, но се е случвало да се допитвам, защото имам такива познати, не говоря шарлатани - казват ми нещо, аз не вярвам, правя си на своя глава и става точно това, което те са ми казали. Понякога пък не познават, защото виждат опция, а не реалността, защото в редки случаи ти я твориш, или нещо се обърква. И пак ви казвам - вие си вървите по пътя, не някой друг вместо вас, но този път не е някакъв хаотичен, случаен. Понякога съдбата ни предпазва от едни неща, предупреждава ни за други. Въобще това е сложна и неразгадаема материя. Както казах, ние не сме просто материя и аура. Нещата са започнали много преди нас и ще продължат много след нас. Някои работи не ни е дадено да ги знаем, и слава Богу, де.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Случаят с Ритон е частен случай. Те самите едно време в няколко различни интервюта казваха различни причини защо нямат дете. Общо взето извода беше, че не искат дете за да не им попречи на кариерата. Защо си мислите, че всеки иска да има деца и му е болка това ако няма?!Има хора, които не са свестни и са егоисти, и за тях това да нямат дете е просто едно взето решение - какъвто е и случаят им. Нищо не може да ме убеди, че за тях това е болка.То не беше, че Ванга казала на Катя да не ражда, че избрали кариерата, че не искали детето им да живее в този лош свят...дрън дрън..абсолютни егоисти и точно за тях не може да ми стане жал по никакъв начин. И двамата продължават, още от едно време до сега във Випа, да излъчват голяма злоба. За мен, не са свестни хора. И все пак харесват ми 3-4 техни песни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Макар и да се получи малко офф - топик, наистина ще помоля модераторите да ни извинят и да не трият нещата, защото дискусията е рядко добра като за форума. Аз ще се опитам да го пречупя през ВИП Брадър мнението си.

 

Не съм съгласен, има неща, за които изринах Земята, а така и не ги получих/постигнах. Фактора "късмет" и да си на точното място в точното време с точните хора е прекалено важен за много неща в този живот.

 

Стискам палци ти да продължаваш да постигаш всичко, което искаш и да не опитваш от моя горчив опит с "Няма невъзможни неща" и "Който иска, намира решения, който не - оправдания". Прекрасни Фейсбук статуси, но житейски неиздържани и неверни.

 

Винаги ги има Алекс. Идеята е, че успеха не е в това да постигнеш всичко за което мечтаеш, а да постигнеш това което наистина искаш. Затова хората казват "внимавай какво си пожелаваш, че може и да стане". Мечта / реалност е малко кофти тръпка. Но хората успяват. Нека вземем баба ти Кичка отново. По времето на бай Тошо, тя е живяла бедно в най - бедният квартал на Бургас. Тва го повтори бабче 1 000 пъти, за да се изтъкне и защото й е комплекс. Това я ограничава и до ден днешен, лимитира възможностите й на кариерно и професионално развитие, но тя е успяла. Измъкнала се е от нищото, на каква цена, аз няма как да ти отговоря, защото съм свидетел на резултата. Но освен резултата, мисля, че всички виждаме и част от душевните белези на пътя, няма какво да се лъжем, виждат се с просто око дори през призмата на брадъра. Няма перфектни хора, но има патърни, които може да се намерят при хора в дадени или сходни преживявания.

 

https://www.ted.com/talks/angela_lee_duckwo...rit?language=en

 

Едно дете може да иска да стане космонавт и цял живот да се бори за това, но съдбата друго да е начертала.

 

Aз може да искам да стана президент на щатите, но това няма как да стане, защото света ме лимитира. Макар нали Хитлер да е доказал и обратното. Идеята не е да мечтаеш за едно нещо и целият ти живот да е посветен на тази цел, идеята е да мечтаеш какво искаш да бъдеш ти като човек, персоналити и усещане. Да се видиш като победител за самият себе си. Това какво работиш има наистина много малко значение за целият процес.

 

Луна каза нещо много важно, извън целият абсурд с президентството. Ние отново ще сме си космополитни. За нея е важно да пътува, да се развива. Другото няма значение и затова шапка й свалям, това е нещото което я обогатява. Не е кариерна цел, личностна е.

 

Оооо, съдбата някъде била начертана, то тогава какъв смисъл има човешкото съществуване, след като всичко вече е ясно какво ще се случи? Напротив, в нас е силата да творим собствения си живот и ако нещо не се е случило още, значи не е дошъл още подходящият момент, е, може в живота да имаме някакви рамки, които са заложени като изпитание, но чак всичко да е начертано, не.

 

+1

Link to comment
Сподели в други сайтове

Началната точка може би не, но пътят зависи от изборите ни, ако утре ти се изцвъка гълъб на главата, това е нещо, което идва отвън теб, но се е случило, защото си решил да минеш точно оттам, откъдето си минал, и гълъбът е решил да прелети точно оттам, откъдето е прелетял. Ако решиш преди да тръгнеш да се погледаш още 2 секунди в огледалото, ще се разминеш с акито. Сигурно има и случки, но те пак се явяват изпитание, което пак тества теб, докъде си стигнал в развитието си и какъв избор ще направиш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Странно ми е как с няколко човека тук имаме доста сходни разбирания за живота, а отражението им в личности, които харесваме (от чалгата и Вип Брадър, защото за друго не сме писали, може и да има съвпадения) е коренно различен. В мен ли е проблема, на нещо друго ли се дължи - не знам.

 

Добре, обяснете ми, как вие, които смятате, че няма предначертаност и че човек трябва да е целеустремен и да се развива, харесвате баба Кица, която е получила много неща даром (в никакъв случай всичко, но не малко, първо като комунистическа певица, по-късно като съпруга на богаташи), не се стреми да се развива (кариерно: отказва да пее чужди песни (Ритон също, но тях май никой от нас не ги харесва); личностно: отказва да се пребори с някои свои слабости и да излезе от зоната си на комфорт), търси оправдание в другиго за неуспехите си и не успява да пречупи нищо извън призмата на собствения си светоглед?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Стефане, като цяло си прав - хубави неща си написал. Но тая тема, дето я подехме за съдбата, си е някакъв вид дуализъм и там не може да се каже кое, защо, кога и как се случва. Аз вярвам, че всеки си е с някаква мисия и съществуването му не е безсмислено и тепърва определящо се. Иначе естествено, че ни е дадена някаква власт. Аз мисля, че и ние самите понякога взимаме решения, от които се учудваме. Вече как ще развием заложбите и изборите си сигурно е съвкупност от много обстоятелства, някои независещи от нас. Това исках да кажа.

 

Кичка е наистина космополитна и силно се надявам тази дребнавост покрай изтъкването на тези постижения да е само защото идва от място, където хората повече са свикнали да почитат успехите, а не да ги оспорват. Аз съдя за това и по други качества, които тя е попила от евроамериканската култура - за нея извинението, прошката, помощта са важни елементи от съществуването. И непознати прояви на голяма част от съквартирантите й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Случаят с Ритон е частен случай. Те самите едно време в няколко различни интервюта казваха различни причини защо нямат дете. Общо взето извода беше, че не искат дете за да не им попречи на кариерата. Защо си мислите, че всеки иска да има деца и му е болка това ако няма?!Има хора, които не са свестни и са егоисти, и за тях това да нямат дете е просто едно взето решение - какъвто е и случаят им. Нищо не може да ме убеди, че за тях това е болка.То не беше, че Ванга казала на Катя да не ражда, че избрали кариерата, че не искали детето им да живее в този лош свят...дрън дрън..абсолютни егоисти и точно за тях не може да ми стане жал по никакъв начин. И двамата продължават, още от едно време до сега във Випа, да излъчват голяма злоба. За мен, не са свестни хора. И все пак харесват ми 3-4 техни песни.

Първо да се извиня за двойния пост, надявам се някой друг да пише преди да публикувам :D

Защо съдите дали човек е добър/лош по един негов житейски избор? Дори не знаем дали е избор или пък лошо стечение на обстоятелствата.

Аз познавам доста хора, които не са имали деца или не искат да имат. Да, част от тях го правят заради желание да изграждат кариерата си, други го правят от някакъв стремеж да придобият неща, за които едно дете ще им попречи. Трети нямат деца заради нещо неприятно, която са изживели - независимо дали става дума за спонтанен аборт или психическа травма. Даже не включвам и здравословните проблеми, които пречат на това да имаш дете. Това обаче НЕ СА лоши хора - те са просто хора, направили по-различен избор.

Съжалявам, че ще се наложи да ви изненадам неприятно на такава късна възраст, но за съжаление светът не само бял или черен. Има много нюанси помежду им и най-просто казано, може да имаш 10 деца, а да си егоцентрик и изверг, може да нямаш нито едно, а да си най-чистата душа. Мислете извън стереотипите, колкото и да ви е трудно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Странно ми е как с няколко човека тук имаме доста сходни разбирания за живота, а отражението им в личности, които харесваме (от чалгата и Вип Брадър, защото за друго не сме писали, може и да има съвпадения) е коренно различен. В мен ли е проблема, на нещо друго ли се дължи - не знам.

 

Добре, обяснете ми, как вие, които смятате, че няма предначертаност и че човек трябва да е целеустремен и да се развива, харесвате баба Кица, която е получила много неща даром (в никакъв случай всичко, но не малко, първо като комунистическа певица, по-късно като съпруга на богаташи), не се стреми да се развива (кариерно: отказва да пее чужди песни (Ритон също, но тях май никой от нас не ги харесва); личностно: отказва да се пребори с някои свои слабости и да излезе от зоната си на комфорт), търси оправдание в другиго за неуспехите си и не успява да пречупи нищо извън призмата на собствения си светоглед?

Между другото исках да те поздравя за мнението. Най - накрая разбрах гледната ти точка защо не я харесваш Кичка. Явно за теб тези неща, които е издънила са важни, те и за мен са, но не чак дотам. Нека ти споделя за нея как аз виждам нещата:

 

1. По времето на комунизма нищо не е било съвсем даром. В смисъл за една жена от бедни квартали си е имало цена и по това което гледам, а именно високото й его и самочувствие, смятам, че бая са я мачкали.

 

2. Кариерно съм съгласен. Сега тя може да се има за най - великата (ебал съм й майката на тия от естрадата, те всички се имат), но не е. А това, че отказва да пее чужди песни е защото я е срам да не се изложи, нали пробва некви народни и я направиха на гъз, че не се справя. И затова, тя сигурно си ги пее у тях, но този страх ни сковава, а не бива да е така. Няма нищо лошо да се изложиш. Е Джена падна на сцената, Лили падна в Олимпия (Франция) и кво, станаха и продължиха. Но някои вредни навици и неща умират трудно.

 

3. Кичка е егоист. Тя е егоцентрична и себична, това е факт, но за да излезеш от зоната си на комфорт трябва някой на когото вярваш да те изкара от там. Пример е Вулева. Виж майка й как беше там и я пушваше напред. Но това е майка й, тя й вярва на 300%. Кичка се е филмирала, тя мисли, че всички там са врагове и я мразят. И това може и така да е, защото те всички до един са там да спечелят. А кораба майка ББ им дава тон "всички срещу бабче". Няма как да се случи с човек като Кичето в този случай. Ако типажа беше друг, може би ;)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...